Bohaterowie tamtych dni. Leon i Janina Gajdowscy oraz przodkowie
Urodziłam się w Warszawie 23.04.1942 r. Okres powojenny wraz z rodzicami spędziłam w Piastowie pod Warszawą. Na studia medyczne wyjechałam do Gdańska, gdyż z powodu wojennej przeszłości mego ojca nie miałam szans dostać się na Akademię Medyczną w Warszawie. Studia ukończyłam w 1968 r. i wyjechałam na staż podyplomowy do Krynicy Górskiej. Po dwóch latach powróciłam do Piastowa. Niestety pracy takiej, która mogła mnie satysfakcjonować, nie mogłam znaleźć. Przez krótki czas pracowałam w przemysłowej służbie zdrowia. Po wielu staraniach zatrudniłam się w Sanatorium Gruźlicy Kostno-stawowej w Otwocku, równocześnie odbywając staż specjalizacyjny w Konstancinie. Po zdaniu specjalizacji z rehabilitacji otrzymałam propozycję objęcia kierownictwa przychodni rehabilitacyjnej na Woli. W międzyczasie wyszłam za mąż i urodziłam syna. Dojazdy do miejsca pracy były bardzo uciążliwe, więc zdecydowałam się objąć kierownictwo poradni rehabilitacji w ZOZ-ie w Pruszkowie (bliżej domu). Po przewrocie wygrałam konkurs na kierownika przychodni rejonowej. No stanowisku kierownika przychodni i kierownika poradni rehabilitacji ZOZ-u pracowałam do emerytury. Nadal pracuję zawodowo w niepełnym wymiarze godzin.
Idee wolnościowe i patriotyczne wszczepił w moje serce mój śp. ojciec Leon Gajdowski. Dlatego pracując w ZOZ-ie, angażowałam się społecznie i politycznie. Byłam wiceprzewodniczącą Solidarności ZOZ-u. Walczyłam o godne warunki pracy zatrudnionych pracowników.
Piszę wiersze i wydałam książki: „Gdy czas się wypełnił”, „W zaciszu serca”, „Emisariusze”. Piąty tomik wierszy i refleksji jest gotowy do druku. O ile sił mi wystarczy i jeżeli taka będzie wola Boża, napiszę książkę dla dzieci. Od 10 lat spisuję swoje wspomnienia, lecz ich na razie nie wydam.
Autor:
Gajdowska-Malinowska Teresa(o autorze)
Książka drukowana
Stron: 152
Format: 145x205
ISBN: 978-83-8308-014-7
Oprawa: Miękka
Cena: