Jak wydać książkę w Gdyni?


Prawdopodobieństwo wydania książki w znanym wydawnictwie w Polsce jest niewielkie. Należy dotrzeć do wydawcy z prośbą o przeczytanie tekstu i przychylne go ocenienie, a następnie opracowanie i wydrukowanie. To jednak wcale nie jest takie proste, ponieważ wydawnictwa dostają takich próśb kilkadziesiąt dziennie. Ponadto zapisy proponowane w tradycyjnych kontraktach wydawniczych są trudne do wynegocjowania i rzadko działają na korzyść autora.
Self-publishing daje autorom więcej możliwości. Dlatego stworzyliśmy System Wydawniczy Fortunet. Pozwala on na profesjonalne wydanie Twojej książki, a jednocześnie pomaga w ogólnopolskiej dystrybucji. Dzięki temu aż 75% zysku ze sprzedaży przeznaczone jest dla Ciebie!
Zwłaszcza debiutujący autor szukający wydawcy musi się liczyć z poważnymi trudnościami. Dlatego wydanie książki w systemie self-publishing jest najlepszym rozwiązaniem. Debiutant nie tylko może zrealizować swoje marzenie, lecz także zachować pełną niezależność.
Dlaczego warto powierzyć nam wydanie książki?
Poligraf to wydawnictwo nowej generacji, które działa od 1992 roku. Dysponujemy dużą wiedzą o rynku wydawniczym w Polsce oraz liczną siecią kontaktów. Dzięki temu możemy Cię zapewnić, że dobrze wykonamy naszą pracę.
Nasze wydawnictwo nie przypomina niczego, co widziałeś do tej pory. Gwarantujemy profesjonalne wydanie i dostępność książki w największych hurtowniach w Polsce.
Naszym głównym celem jest pomaganie autorom w zaistnieniu na rynku wydawniczym. Wierzymy w wolny rynek i w to, że rację mają czytelnicy. To oni są ostatecznymi jurorami. Wierzymy też, że jest wielu ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia, a którzy nie mieliby szans tego zrobić w tradycyjnym wydawnictwie.
Skontaktuj się z nami, by ustalić szczegóły. Ze swojej strony obiecujemy fachową pomoc i opiekę. Zależy nam na tym, abyśmy razem zyskali na wydaniu nowej książki. Twojej książki!
Skontaktuj sięCo decyduje o sukcesie wydanej książki?
Czy wiesz, że manuskrypt pierwszej książki o Harrym Potterze odrzuciło 12 wydawnictw, zanim została ona opublikowana w 1997 roku? Ostatecznie książka stała się bestsellerem, a jej autorka J.K. Rowling zarobiła na niej górę pieniędzy, choć początkowo nikt nie dawał jej szansy na wydanie książki.
Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko, że książka się nie sprzeda, a inwestycja nie zwróci. To fakt. Jednak im lepsza jest Twoja książka, tym lepiej można ją wydać i dystrybuować, co wiąże się z większą szansą na sukces. Ryzyko jest więc do ujarzmienia, a wizja sukcesu – całkiem realna.
Pewne działania, które mogą zwiększyć szansę na sukces Twojej książki, leży po Twojej stronie.
- Sprawdź, czy są na rynku inne książki o tej tematyce. Zweryfikuj, jakie mają opinie, jak się sprzedały i co możesz zaoferować czytelnikom w swojej publikacji.
- Przeprowadź ankietę wśród społeczności (biznesowej, internetowej). Dzięki niej dowiesz się, co interesuje Twoich potencjalnych czytelników i o czym chcieliby poczytać.
Zapytaj nas, jak wydać książkę w Gdyni.


Jak wydać książkę w Gdyni? Wydaj książkę z Wydawnictwem Poligraf!
Przesyłasz treść książki (zapisanej w programie Word lub w innym edytorze tekstowym, np. OpenOffice Writer). Nie jest istotne, jaką czcionką, w jakim formacie, z jakimi marginesami itd. Jeśli nie chcesz z jakichś względów wysłać nam całości swojego tekstu – wyślij część, np. 25–30 stron, i napisz, ile takich stron liczy całość.
Zapoznajemy się z treścią, szacujemy objętość gotowej książki, robimy kalkulację wydania. Następnie przedstawiamy Ci konkretną propozycję.
Jeśli podejmiesz decyzję współpracy z nami, wpłacasz potrzebne środki, a my zabieramy się do pracy.
Po podpisaniu umowy na wydanie książki następuje edycja tekstu.
Redaktor sprawdza książkę pod względem stylistycznym, gramatycznym, logicznym i omawia z autorem zaproponowane zmiany.
Proces redakcji zawiera m.in.:
- sprawdzanie spójności tekstu pod kątem struktury i języka;
- sprawdzanie tekstu pod kątem stylistycznym, składniowym, gramatycznym, logicznym i frazeologicznym;
- weryfikowanie zapisu dialogów i narracji z nimi związanej;
- weryfikowanie stopni tytułów rozdziałów oraz generowanie spisu treści;
- weryfikowanie zgodności osób, czasu i związków przyczynowo-skutkowych;
- kontrolowanie użytych imion, nazw miejscowych, instytucji oraz tytułów przytaczanych dzieł;
- skracanie za długich zdań;
- usuwanie zbyt szczegółowych opisów i innych zbyt obszernych fragmentów spowalniających dynamikę scen;
- dzielenie tekstu na akapity i wstawianie wcięć akapitowych;
- zamienianie powtarzających się słów na synonimy;
- sprawdzanie przypisów i poprawności ich zapisu;
ujednolicanie sposobu wyliczeń, wyróżnień oraz rodzajów tabel i wykresów.
Korekta, czyli eliminowanie literówek, błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, to konieczny etap pracy przed publikacją każdego rodzaju tekstu. Nawet jeśli autor jest biegły w sprawach językowych i uważa, że pisze bezbłędnie. Najczęściej jednak, zwłaszcza podczas długiej pracy z własnym tekstem, nie widzi się swoich błędów. Zawodny bywa też słownik komputerowy, który nie rozróżnia niuansów i często proponuje złe poprawki. Dlatego niezbędna jest korekta tekstu przez inną osobę przed oddaniem książki do druku.
Opracowanie graficzne środka książki to m.in.:
- dobranie kroju i wielkości czcionki;
- rozmieszczenie tekstu na stronach, ustalenie sposobu paginacji;
- rozmieszczenia ilustracji lub zdjęć;
- dodanie ozdobników.
Ważne jest wszystko to, co ma wpływ na wygląd książki i czytelność tekstu. Opracowanie graficzne często jest identyczne dla książek z tej samej serii.
Zadaniem tym zajmuje się grafik lub łamacz. Zazwyczaj jest to ta sama osoba, która przygotowuje skład książki. Polega on na dostosowaniu tekstu do przygotowanego opracowania graficznego. To nie tylko przelanie tekstu do odpowiedniego wzoru, lecz także dostosowanie go do standardów typograficznych. Używa się do tego profesjonalnego oprogramowania przeznaczonego do projektowania książek.
Projekt okładki
Wydawnictwo w porozumieniu z autorem przygotowuje okładkę książki. Niekiedy zajmuje się tym artysta plastyk, ale w większości wypadków robi to grafik. Czasami łączą siły: artysta tworzy ilustrację lub robi zdjęcie, a grafik przygotowuje z tego projekt. W dużych wydawnictwach autor zazwyczaj nie ma wpływu na wygląd okładki. Wydawca samodzielnie decyduje, jak książka ma się prezentować. Wydanie książki w Wydawnictwie Poligraf daje więcej swobody w tym zakresie. Autor może zaproponować konkretną wizję.
Przygotowanie do druku i do zapisania w wersji elektronicznej
Kolejnym etapem jest przygotowanie przez grafika lub łamacza książki do druku. Dostosowuje on wszystkie parametry do wymagań drukarni, tak aby druk był jak najlepszej jakości.
Dodatkowo może zostać przygotowana wersja elektroniczna książki (e-book). Jest to plik przystosowany do czytników i wyświetlaczy. Takie e-booki sprzedawane są przez nas w największych księgarniach internetowych (Empik, Merlin, Gandalf czy nakanapie.pl).
Cena za druk zależy od wielu elementów, o których decyduje autor, takich jak:
- nakład – szacunkowo przyjmuje się, że do 500 egzemplarzy opłaca się drukować w druku cyfrowym, powyżej tej liczby w grę wchodzi druk offsetowy;
- format – najczęściej to A5, B5 i A4;
- szacowana liczba stron – znana po składzie;
- rodzaj oprawy – miękka czy twarda, zeszytowa (szyta) czy klejona;
- rodzaj papieru bloku książki – papier offsetowy, objętościowy czy kredowy;
- kolor – zadruk czarno-biały, kolorowy bądź czarno-biały z wkładką kolorową.
Korzystamy ze swoich rozbudowanych kontaktów i z wieloletniego doświadczenia. Pozwala nam to umieścić Twoją książkę w jak największej liczbie księgarń w całej Polsce.
Zapewniamy obecność Twojej książki w Bibliotece Narodowej w Warszawie i Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Placówki te będą przechowywać Twoją książkę wieczyście, dzięki czemu zapewnisz sobie nieśmiertelność! Twoja książka co najmniej przez 50 lat będzie przechowywana w kilkunastu bibliotekach w największych miastach Polski.