Wydawnictwo Poligraf FB
×

Czy Twoja książka jest już napisana i szukasz wydawcy?


tak nie

lub zostaw nr tel. – oddzwonimy:

FAQ

Co to jest System Wydawniczy Fortunet?

System Wydawniczy Fortunet polega w największym skrócie na tym, że Autor finansuje w całości wydanie swojej książki, a nasze wydawnictwo tę książkę wydaje i zajmuje się jej dystrybucją (m.in. poprzez sieć Empik - ponad 250 salonów sprzedaży w całej Polsce). 75% wszystkich wpływów ze sprzedaży książki trafia na konto Autora. Te wpływy to 50% ceny detalicznej, umieszczonej na okładce książki (to Autor decyduje, jaka będzie to cena; reszta to marże hurtowników i księgarzy).

Jakie macie doświadczenie w wydawaniu książek?

Wydajemy książki od 1992 r.

Czy nadajecie książce numer ISBN?

Tak.

Ile czasu potrzebujecie na wydanie książki?

Do 3 miesięcy.

Jaki jest najniższy nakład?

Najniższy sensowny nakład to 500 egz., jednakże zalecamy minimum 1000 egz. Im większy nakład tym niższy jednostkowy koszt książki, a więc wyższy Twój zysk.

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Przykładowo: książka A5, 200 str., nakład 1000 egz. – 12950 zł (możemy rozłożyć na raty). Ale dodruk już tylko 6500 zł za tysiąc egz. (odpadają bowiem koszty stałe, np.: koszty składu, korekty, projektu okładki, przygotowania do druku, matryc drukarskich itp.)

Jaką kwotę otrzymam ze sprzedaży książek?

Przykład:
Koszt wydania pierwszego tysiąca: 12950 zł
Koszt wydania następnego tysiąca: 6500 zł
Cena detaliczna umieszczona na okładce (ustala Autor): 40 zł
50% ceny detalicznej to marże handlowe
Pozostałe 50% ceny detalicznej (cena zbytu wydawnictwa): 20 zł
25% ceny zbytu (wynagrodzenie Wydawnictwa Poligraf): 5 zł
Kwota do wypłaty: 15 zł (20 zł – 5 zł) od każdego sprzedanego egzemplarza, za który wydawnictwo otrzymało należność.

Od czego zależy koszt wydania?

Najogólniej mówiąc koszt wydania książki zależy od jej objętości (ilości stron) i nakładu.

Ile stron będzie miała moja książka?

Proszę przesłać tekst – oszacujemy.

Gdzie są rozprowadzane książki?

Książki wydawane przez nas są dystrybuowane poprzez Empiki, sieci księgarskie, księgarnie niezależne i markety w całej Polsce.

Czy moje książki będą też w bibliotekach?

Zapewniamy obecność Twojej książki w Bibliotece Narodowej w Warszawie i Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Biblioteki te będą przechowywać Twoją książkę wieczyście! Poza tym Twoja książka będzie przez co najmniej 50 lat przechowywana w Bibliotece Uniwersytetu im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu, Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego, Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, Bibliotece Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Bibliotece Uniwersytetu Opolskiego i Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Oprócz tego biblioteki dokonują normalnych zakupów w hurtowniach książek.

Czym różni się Wasza usługa od typowego wydawnictwa, np. Prószyński czy Amber?

"Typowe" wydawnictwo niechętnie wydaje książki debiutantów. Wydaje najchętniej pisarzy znanych, żeby zysk był pewny, a jeśli już zdecyduje sie na współpracę, to najczęściej "wiąże" Autora ze sobą na stałe, bo jeśli go promuje w jakikolwiek sposób (choćby wydając jego książkę), to chciałoby mieć pewność, ze drugą i trzecią książkę Autor też wyda w tym samym wydawnictwie.

Fortunet jest dla tych, którzy chcieliby korzystać z pełnej swobody i – w przypadku, gdy książka będzie sie sprzedawała – zarabiać poważne pieniądze.

Najkrócej: w "typowym" wydawnictwie ryzyko jest po stronie wydawcy i to wydawca traci pieniądze, jeśli książka się nie sprzedaje i zarabia poważne pieniądze, gdy książka się sprzedaje. W Systemie Wydawniczym Fortunet jest dokładnie odwrotnie. Ryzyko jest po stronie Inwestora (najczęściej Autora), ale to Inwestor (Autor) właśnie ma szansę zarobić naprawdę duże pieniądze.

To trochę tak jak w przypadku franchisingu. Franczyzobiorca ma dużo większe szanse na zarobienie pieniędzy działając w sieci (np. McDonald) niż otwierając własny bar pod własną nazwą (zwłaszcza, jeśli nie potrafi smażyć hamburgerów :-) W Fortunecie również autor ma większe szanse na wygraną niż gdyby założył sam wydawnictwo (zwłaszcza, jeśli niewiele wie o wydawaniu książek i nie ma dostępu do sieci dystrybucji).

Jeśli jesteś autorem, nieoszacowaną korzyścią dla Ciebie jest zaistnienie na rynku wydawniczym. Zainwestuj w siebie!

Czy robią Państwo również poprawki literackie, czyli styl lub błędy, czy tak jak ja napiszę tak będzie wydrukowane?

Oczywiście. Nie możemy sobie pozwolić na wypuszczanie książek z błędami. W cenie wydania książki jest podwójna korekta. Jesteśmy "normalnym", profesjonalnym wydawnictwem :-)

Jakie książki już wydaliście w Systemie Wydawniczym Fortunet?

Aktualny wykaz znajduje się tutaj: wydawnictwopoligraf.pl/publikacje

Co więc mam robić, czyli pierwsze kroki do wydania książki w Systemie Wydawniczym Fortunet:

1. Ty przesyłasz fragment (np. 20 str.) na adres: biuro@fortunet.eu (nie zapomnij napisać ile takich stron liczy książka)
2. My przesyłamy kalkulację wydania (zupełnie darmowo i niezobowiązująco)
3. Ty podejmujesz decyzję, że chcesz wydać książkę
4. My przesyłamy do Ciebie umowę
5. Ty przelewasz potrzebne środki
6. My wydajemy książkę w czasie poniżej 3 miesięcy
7. Twoja książka znajduje się w księgarniach!

Czy możliwe jest wydanie książki w formie eBooka?

Oczywiście, możemy również zaproponować wydanie książki w formie ebooka (jednak wyłącznie jako dodatek do książki drukowanej). Przeprowadzamy wtedy konwersję do plików ePub i Mobi, a następnie umieszczamy ksiażkę w tej formie w sprzedaży w księgarniach internetowych.

Czy możliwe jest wydanie książki w formie audiobooka?

Tak. Nawiązaliśmy współpracę z profesjonalną firmą nagrywającą audiobooki (http://glos-lektora.pl). Co więcej – wynegocjowaliśmy u nich dla naszych Autorów specjalny rabat, w wysokości 8%.

Audiobooki możemy sprzedawać w dwojaki sposób:

Powyższa oferta jest ofertą dodatkową, czyli ma zastosowanie jedynie w przypadku wydania z nami książki tradycyjnej.