Z uśmiechem żyje się lepiej. Fraszki | Wydawnictwo Poligraf

Z uśmiechem żyje się lepiej. Fraszki

„Z uśmiechem żyje się lepiej” to zbiór fraszek, które zabiorą czytelnika w podróż do krainy pogody ducha, pozwolą nie tylko na chwilę zapomnieć o codzienności, ale także wywołają uśmiech na twarzy, a może nawet wzbudzą śmiech, co w dzisiejszych czasach jest tak niezwykle rzadkie.
Jak twierdzi Autor, tematy tych perełek dobrego humoru, okraszonych odrobiną ironii wzięte zostały „z życia i sufitu”. Odnajdziemy w nich różnokolorowy wachlarz poruszanej problematyki, od dogłębnej analizy ludzkich postaci, słabości, wad i zalet charakterów, poprzez relacje damsko-męskie, sferę życiowych problemów i dylematów, aż do tych zdecydowanie poważniejszych o charakterze filozoficzno-refleksyjnym.
Błyskotliwe, pouczające, zaskakujące trafnością spostrzeżenia, celnymi puentami, ale przede wszystkim zabawne i pełne zrozumienia dla ludzkich słabości, skłaniają do spojrzenia z uśmiechem nie tylko na otaczający nas świat, ale także na nas samych. Ich lektura to doskonały sposób zarówno na chwilę wytchnienia i dobrej zabawy, jak i na poprawę nastroju czy odrobinę refleksji.

SPOSÓB NA UDANY ZWIĄZEK
Aby małżeństwo miało
Tylko same zalety,
Ona winna być głucha,
A on co najmniej ślepy.

TEORIA WZGLĘDNOŚCI
Czekającym wloką się godziny,
Nie tym, co w kolejce do gilotyny.

BÓG WIE WSZYSTKO
O czarnej mrówce w noc czarną
Na czarnym kamieniu,
Choć tak istotą marną,
Wie o jej istnieniu.

CZAS TO MOCARZ
Nie ma takiej materii na Ziemi,
Której by czas w pył nie zmienił.

Autor: Hajrych Waldemar (o autorze)

Książka drukowana

Stron: 168
Format: 145x205
ISBN: 978-83-8159-763-0
Oprawa: Miękka
Cena: 28

KUP TERAZ