Wszechświat grawitacji dualnej. De revolutionibus... U progu drugiej (grawitacyjnej) rewolucji kwantowej (Rewolucja czy arogancja?) | Wydawnictwo Poligraf

Wszechświat grawitacji dualnej. De revolutionibus… U progu drugiej (grawitacyjnej) rewolucji kwantowej (Rewolucja czy arogancja?)

Książka ta jest owocem dwudziestu lat samotniczej pracy badawczej. To dzieło unikalne z różnych powodów. Jest fizyką, astrofizyką i kosmologią. To spójny system bazujący na odkrytej przez autora grawitacji dualnej oraz na zasadzie kosmologicznej. Spina tę rzecz określona wizja filozoficzna, motywująca dociekania szczegółowe i tworząca ogólny obraz całości. To niekonwencjonalna wizja Wszechświata. Dotąd nikt nie porwał się na coś takiego. To dzieło interdyscyplinarne.
To teoria falsyfikowalna, wyjaśniająca, nierzadko lepiej niż dziś, wszelkie znane fakty obserwacyjne, antycypująca wyniki przyszłych doświadczeń i obserwacji.To alternatywa dla dzisiejszej wizji Wszechświata rojącej się od niekonsekwencji.
Książka napisana jest w stylu popularnym i dostępna jest dla wszystkich wykazujących ciekawość świata.
Autorem książki jest fizyk, absolwent Uniwersytetu Poznańskiego, emeryt, były nauczyciel fizyki i astronomii, wykładowca fizyki na wyższych uczelniach.
To nie tylko astrofizyka i kosmologia. To także dostępny dla wszystkich swojski język narracji, humor, sentencjonalność, niekiedy ostra w swej wymowie publicystyka dotycząca problemów współczesności. To także nutki osobistej i filozoficznej zadumy nad naturą istoty ludzkiej.
Józef Gelbard jest autorem trzech książek:
“Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco… inaczej”;
“Pofantazjujmy o Wszechświecie I. Oscylujący? To nie takie proste”;
“Pofantazjujmy o Wszechświecie II. W głąb materii: grawitacja w „podwymiarach”

Autor: Gelbard Józef (o autorze)

Książka drukowana

Stron: 920
Format: 170x240
ISBN: 978-83-7856-684-7
Oprawa: twarda
Cena: 119.00

Inne publikacje tego autora