Pogrzeb Mamuta. Sztuka w aktach trzech | Wydawnictwo Poligraf

Pogrzeb Mamuta. Sztuka w aktach trzech

„Pogrzeb Mamuta. Sztuka w aktach trzech” -jest satyrą wyśmiewającą bez ogródek różnorodne schematy i konwenanse społeczne, w które uwikłany jest zwykły „bytownik” już z samej tylko racji, że „bytuje”. A wszystko w pięknej średniowiecznej scenerii, w momencie, gdy do pewnej słowiańskiej wioski wkracza chrześcijaństwo, kładąc kres dotychczasowym wierzeniom jej mieszkańców. Książka przeznaczona jest definitywnie dla osób z poczuciem humoru i dużym dystansem, zarówno do siebie samych, jak i do całej rzeczywistości w ogóle.

Próbowaliśmy. Naprawdę, próbowaliśmy napisać poważną książkę. Skłaniającą do refleksji i mądrą. Pełną pięknych metafor i innych równie pięknych środków stylistycznych. Książkę, mającą jakikolwiek sens… Żadne z powyższych się nie udało… Świadomość możliwej porażki towarzyszyła nam od samego początku. Wtedy postanowiliśmy jednak odrzucić wszelkie wątpliwości. Niestety, w miarę jak postępowały prace nad tekstem, coraz trudniej było je ignorować. Czy była to intuicja, resztki zdrowego rozsądku czy instynkt samozachowawczy? Nie jesteśmy co do tego zgodni. W każdym razie, gdy stanęliśmy w obliczu gorzkiej prawdy, że wzniosłych zamierzeń nie udało się zrealizować, nie byliśmy zaskoczeni. Postanowiliśmy się jednak nie załamywać. Bo skoro już mieliśmy tekst…

Zatem, Droga Osobo trzymająca w dłoniach tę ani nawet trochę niepoważną książkę, jeśli zdecydujesz się ją kupić i poświęcić chwilę na przeczytanie, będziemy zachwyceni… Jeżeli jednak nie masz zbyt dużo wolnego czasu, wystarczy, że kupisz. To też będzie dobrze.
M. Kozak & A. Skulimowski

Autor: Milena Kozak & Andrzej Skulimowski(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 58
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-005-0
Oprawa: Miękka
Cena: 34.00