Ogród Króla Agrestów | Wydawnictwo Poligraf

Ogród Króla Agrestów

Co zdarzyło się w ogrodzie w Wadowicach, kiedy front już się zbliżał, a pobliską szosą przetaczały się ciężarówki uciekających Niemców? Jaki sekret kryje jedna z sióstr, podczas gdy druga ze swojego sekretu właśnie postanowiła się zwierzyć?
Nowa powieść Katarzyny Banachowskiej-Jaśkiewicz fascynuje i wciąga, zadaje trudne pytania i nie oferuje łatwych odpowiedzi, a jednocześnie bawi i intryguje czytelnika zagadką, która zostaje rozwiązana dopiero w jednym z ostatnich rozdziałów.

Niebezpiecznie wciągający to tekst… Wciągający i hipnotyzujący. Zupełnie jakby ogród, którego już nie ma, przyzywał bohaterki, zmuszał, by na podstawie odprysków własnych wspomnień opowiedziały go na nowo, a tym samym zrekonstruowały historie ludzi, które w sobie zamknął i przechował. By zrekonstruowały siebie…
Anna Fedorowicz

Katarzyna Banachowska-Jaśkiewicz urodziła się w Wadowicach. Po ukończeniu studiów polonistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie była dziennikarką, autorką wywiadów, reportaży i artykułów o sztukach pięknych. Wyjechała do Kanady w 1984 r. Mieszka w Toronto. Swoją pierwszą powieść “Niepamięć”, opublikowała w krakowskim Wydawnictwie WAM w 2007 r. Książka otrzymała wyróżnienie FENIKSA i była typowana do Nagrody Mediów Publicznych COGITO. “Ogród Króla Agrestów” jest jej drugą powieścią.

Autor: Katarzyna Banachowska-Jaśkiewicz(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 246
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-043-2
Oprawa: Miękka
Cena: 28.00