Historia bomby atomowej: Stany Zjednoczone – Rzesza Niemiecka – Związek Radziecki; Fakty – Relacje – Dokumenty | Wydawnictwo Poligraf

Historia bomby atomowej: Stany Zjednoczone – Rzesza Niemiecka – Związek Radziecki; Fakty – Relacje – Dokumenty

„Historia bomby atomowej: Stany Zjednoczone – Rzesza Niemiecka – Związek Radziecki; Fakty – Relacje – Dokumenty”

Niniejsza książka należy do literatury faktu, ma wielowątkowy i wielowarstwowy charakter.
Fragmenty stricte specjalistyczne i dokumentalne przeplatają się w niej z biograficznymi wstawkami i relacjami zgoła sensacyjnymi. Jest trylogią historyczną; opowiada o udokumentowanych wydarzeniach i dramatycznych latach budowy pierwszych bomb atomowych, o najwybitniejszych osobistościach nauki z okresu ich konstruowania w Stanach Zjednoczonych, hitlerowskich Niemczech i w Związku Radzieckim. Prezentuje zaangażowanie polityków i moralne postawy uczonych w nieprzepartym dążeniu do posiadania tego rodzaju broni masowego zniszczenia. Opisuje – w elementarnym zakresie – budowę bomb atomowych pierwszej generacji i niezbędne dla zrozumienia wybrane zagadnienia z dziedziny fizyki jądrowej.
W książce sporo uwagi poświęcono działaniu służb specjalnych i roli, jaką odegrały w czasach powstawania pierwszych bomb atomowych.
Niektóre dokumenty, mające ważne znaczenie historyczne, przytoczone zostały w językach oryginalnych: angielskim, niemieckim i rosyjskim, co wprawnym Czytelnikom umożliwi zapoznanie się z nimi in extenso.
Po przeczytaniu książki Czytelnik sam będzie mógł się ustosunkować do kwestii, na ile uzasadniony był strach amerykańskich protagonistów budowy broni jądrowej przed atomowym zagrożeniem hitlerowskich Niemiec. Publikacja pozwoli także zrozumieć uwarunkowania, które sprawiły, że jedno z największych wydarzeń w historii nauki, jakim było odkrycie rozszczepienia jądra atomowego, stało się przyczyną niepoha- mowanego wyścigu zbrojeń atomowych.

Inne publikacje Autora:
Broń jądrowa, Warszawa: WNT, 2008.
Nowoczesne elektrownie jądrowe,  Warszawa: WNT, 2009.
Elektrownie jądrowe, Warszawa: WNT, 2014.

Autor: Jerzy Kubowski(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 438
Format: 165x235
ISBN: 978-83-7856-195-8
Oprawa: Miękka
Cena: 51.00

Inne publikacje tego autora