Wydawnictwo Poligraf FB
×

Czy Twoja książka jest już napisana i szukasz wydawcy?


tak nie

lub zostaw nr tel. – oddzwonimy:

Wydaj książkę w 3 miesiące, czyli self publishing krok po kroku

Na początek wykonajmy, proszę, mały eksperyment umysłowy. Odłóż na chwilę na bok wszystkie swoje wątpliwości i zadaj sobie jedno pytanie: „Jak by to było?”

 • Jak by to było, gdyby ktoś teraz wydał Twoją książkę?
 • Jak by to było, gdyby nagle znalazła się ona w wielu księgarniach całej Polski i 75% przychodu ze sprzedaży trafiałoby do Twojej kieszeni?
 • Jak by to było zostać znanym pisarzem, który dobrze zarabia na swoich książkach? (Wywiady, radio, telewizja, okładki kolorowych magazynów...)

Jeśli właśnie o tym myślisz, to Twoje marzenie o wydaniu z sukcesem własnej książki wreszcie się spełni!

Jesteś zaledwie 3 miesiące od wydania każdej swojej książki. Ale musisz zrobić tylko jedną rzecz... TERAZ

Do dnia, gdy piszę ten list, wydaliśmy ponad 1000 książek, a 76 jest obecnie w przygotowaniu.

Te książki wydali ludzie tacy, jak Ty.

Mieli pomysł, wielkie pragnienie i mnóstwo przeszkód. Nie byli znani, nie mieli żadnych znajomości w branży wydawniczej, żadnego dorobku pisarskiego, który pomógłby im przebić się na rynku.

Każda z tych osób zrobiła tylko jedną, małą rzecz, która na zawsze zmieniła ich życie.

Każda z tych osób przestała na około 60 sekund myśleć: "to się nie uda" i w tym czasie wysłała swoje zgłoszenie do naszego Systemu Wydawniczego Fortunet.

I szybciej niż się to się początkowo wydawało możliwe, zobaczyła swoją książkę sprzedawaną przez największe księgarnie, jak np. Empik.

Dla niektórych to było jak piękny sen. Marzenia się spełniają! I można na tym sporo zarobić...

Własna książka, sława i... pieniądze

Już samo wydanie książki, to duży sukces dla początkującego autora. Ale chcieliśmy czegoś więcej. Pomyśleliśmy, że możemy wykorzystać nie tylko nasze doświadczenie w przygotowaniu i tworzeniu profesjonalnych książek, ale też potężną siłę naszych kontaktów w branży wydawniczej.

Dlatego stworzyliśmy System Wydawniczy Fortunet, który daje gwarancję profesjonalnego wydania każdej Twojej książki maksymalnie w 3 miesiące, przy jednoczesnej pomocy w ogólnopolskiej dystrybucji oraz... 75% przychodów ze sprzedaży – dla Ciebie!

Produkujemy również książki na rynek niemiecki, szwajcarski, austriacki i francuski.
Porozmawiajmy o pieniądzach

Jeśli się bardzo uprzesz, możesz samodzielnie wydać swoją książkę. Ale co dalej z jej sprzedażą? Jak sprawić, by znalazła się na półkach księgarń? Bez dobrej dystrybucji raczej trudno liczyć za dużą sprzedaż i zyski, prawda?

Nasze wieloletnie doświadczenie i potężna sieć kontaktów drastycznie podnosi poziom jednego z najważniejszych czynników sukcesu wydawniczego – Twoich zysków ze sprzedaży własnej książki.

Nawet największe wydawnictwa nie mają żadnych szans w porównaniu z tą ofertą. Oczywiście, one mają ogromne budżety promocyjne, które pomagają się przebić ich książkom, ale... nikt nie zainwestuje w nieznanego autora bez żadnego dorobku pisarskiego.

Przyjrzyj się czołowym polskim wydawnictwom. Ich lista jest długa, ale początkujący autor nie ma u nich najmniejszych szans. Wbić się do nich i wydać debiutancką książkę to cud. A nawet jeśli uda Ci się to zrobić, to nie licz na duże zyski, bo to wydawnictwo zarabia na Twojej książce, a Ty dostajesz marne grosze.

To nie jest zwykły wydawca

Poligraf to wydawnictwo nowej generacji. Nie przypomina niczego, co widziałeś do tej pory. Gwarantuje profesjonalne wydanie oraz dostępność książki w największych hurtowniach książek w Polsce, a przez to również w księgarniach.

Jak to możliwe?

W sumie to proste. Wszystko rozbija się o pieniądze, prawda? Tradycyjne wydawnictwa nie chcą inwestować w nieznanego autora, bo skupiają się na "pewniakach", którzy gwarantują im duże zyski.

Kto więc mógłby zainwestować w nieznanego nikomu debiutanta?

No, kto?

Ty!

Wierzysz w swoją książkę?

To nikogo nie musisz przekonywać do jej wydania. Zrób to sam. Zainwestuj w wydanie swojej książki, a my zajmiemy się całą resztą. Twoje pieniądze, to będą Twoje zyski.

Jak to działa?
 1. Chcesz wydać książkę.
 2. Przesyłasz ją nam w pliku Worda lub innego edytora tekstowego (np. OpenOffice Writer). Nie jest istotne, jaką czcionką, w jakim formacie, z jakimi marginesami itd. Jeśli nie chcesz z jakichś względów wysyłać nam całości swojego tekstu – wyślij część, np. 25-30 stron i napisz, ile takich stron liczy całość.
 3. Zapoznajemy się z treścią, szacujemy objętość gotowej książki, robimy kalkulację wydania i przedstawiamy Ci konkretną propozycję.
 4. Inwestujesz pieniądze w wydanie swojej książki (mniej, niż może się spodziewasz).
 5. Robimy korektę, skład oraz projekt okładki i po akceptacji wszystkiego przez Ciebie – wydajemy ją.
 6. Korzystamy ze swoich potężnych kontaktów i doświadczenia, by umieścić ją w jak największej ilości księgarń całej Polski.
 7. Co pół roku rozliczamy sprzedaż i otrzymujesz 75% wszystkich wpływów ze sprzedaży książki; te wpływy to 50% ceny detalicznej, umieszczonej na okładce (to Autor decyduje, jaka będzie to cena), reszta to marże hurtowników i księgarzy.

Zobacz (i posłuchaj szumu drukarni :), jak drukowaliśmy jedną z wydawanych przez nas książek

Chcesz od razu zapytać o szczegóły wydania swojej książki?

Kto pyta nie błądzi. Wycena jest bezpłatna i możesz pytać o każdy szczegół. Całe nasze długoletnie doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.Karol Kuczyński


Pomagamy Autorom, ponieważ wierzymy...

Pomagamy Autorom zaistnieć na rynku wydawniczym, ponieważ wierzymy w wolny rynek i w to, że rację mają czytelnicy, którzy głosują swoimi pieniędzmi, kupując dany tytuł. To oni są ostatecznymi jurorami.

Wierzymy też, że jest wielu ludzi mających coś ciekawego do powiedzenia światu, którzy nie mieliby szans tego zrobić w tradycyjnym wydawnictwie.

Czy wiesz, że...

…wśród Autorów, którzy sami finansowali wydanie swoich książek są m.in.: Mark Twain, Lewis Carroll, George Bernard Shaw, Marcel Proust, Edgar Allan Poe, Rudyard Kipling czy Erich von Däniken. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że w Polsce za własne pieniądze wydawał Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz, Aleksander Fredro czy Witold Gombrowicz. Niekoniecznie wszystkie dzieła (chociaż Słowacki wszystkie), ale część.
Są autorzy, którzy wydają książki własnym sumptem w swoich wydawnictwach – to też jest self-publishing. Należą do nich m.in.: Andrzej Stasiuk, Katarzyna Grochola, Tomasz Sekielski, Wojciech Cejrowski, Olga Tokarczuk i Bogusław Wołoszański.

Czy wiesz, że...

...manuskrypt "Harry'ego Pottera" odrzuciło 12 wydawnictw, zanim książka została opublikowana w 1997 roku? Autorka książki – Joanne Rowling – zarobiła na niej górę pieniędzy. Choć początkowo nikt nie dawał jej szansy na zaistnienie, czas pokazał, że nawet ktoś z pozoru bez szans może stworzyć książkę kultową.

Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce. Książka pt. „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej przyniosła jej sławę, pieniądze i prestiż.

Czy wiesz, że...

...zapewniamy obecność Twojej książki m.in. w Bibliotece Narodowej w Warszawie i Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Biblioteki te będą przechowywać Twoją książkę wieczyście, dzięki czemu zapewnisz sobie nieśmiertelność! Poza tym Twoja książka będzie przez co najmniej 50 lat przechowywana w kilkunastu bibliotekach w największych miastach Polski.

Dlaczego warto? Bo działamy od 1992 roku i od tamtej pory dużo nauczyliśmy się o rynku wydawniczym w Polsce. Mamy liczną sieć kontaktów i znamy się na rzeczy, co daje Ci gwarancję, że swoje obowiązki wykonamy dobrze.
Co więc zrobić?
 • Jeśli napisałeś książkę, która Twoim zdaniem powinna ujrzeć światło dzienne, bo może stać się bestsellerem...
 • Jeżeli wierzysz w nią i chciałbyś ją zobaczyć wkrótce na półce w księgarni...
 • Jeśli posiadasz środki finansowe, które umożliwią wydanie książki...

Skontaktuj się z nami, by ustalić szczegóły. Oferujemy Ci swój profesjonalizm, wiedzę i kompetencje, ponieważ nam również zależy na tym, byśmy razem zyskali na wydaniu nowej książki. Twojej książki!

Pamiętaj!

My nie jesteśmy od oceniania.

System Wydawniczy Fortunet powstał głównie po to, aby Autorzy mogli wydawać swoje książki niezależnie od opinii wydawców.

Bo często się zdarza, że wydawcy nie mają racji...

Czy wiesz, że...

- Korektę i redakcję przeprowadza u nas bardzo doświadczony zespół korektorski, pracujący uprzednio w najstarszym i niezwykle cenionym polskim wydawnictwie - Ossolineum.

- Jest możliwość wydania e-booka równolegle z książką tradycyjną. E-book może być sprzedawany w największych księgarniach internetowych, m.in. w Empiku, Merlinie, Gandalfie czy nakanapie.pl.

- My wydajemy i drukujemy naprawdę! To nie jest kolejny druk na żądanie bez żadnych szans na sukces! Niektóre nasze tytuły sprzedały się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy!

Czy jest jakieś ryzyko?

Gdybym powiedział, że nie – skłamałbym. Oczywiście, jak wszędzie, ryzyko zawsze jest. Ryzyko, że książka się nie sprzeda a inwestycja nie zwróci. To fakt. Ale im lepsza jest Twoja książka, im lepiej wydana i dystrybuowana – tym większa szansa na sukces. Ryzyko jest więc do ujarzmienia, a wizja sukcesu całkiem realna.

Gwarancja

Gwarantuję Ci, że książka, którą wydasz z nami będzie taką, jaką sobie wymarzyłeś - zapewniam Ci wpływ na wygląd okładki, tekst na okładkę, a nawet cenę detaliczną książki (to Ty ją ustalasz!)

Gwarantuję Ci również bezwarunkowy zwrot praw licencyjnych na Twoje żądanie.

Jeśli nie będziesz zadowolony ze współpracy - oddam Ci wszystkie Twoje książki!

Gwarancje te są zawarte w umowie.

Gwarancja

Rzetelna Firma
Nie trzymaj książki w szafie tylko wydaj w Poligrafie :)
 • Ponad 900 autorów
 • Nr 1 w Polsce
 • Nieoprocentowane raty!
Imię i nazwisko:*
E-mail:*
Telefon:
Wiadomość:*
 

 

Nie obawiaj się – Twój tekst jest chroniony przez prawo autorskie i w 100% bezpieczny; nikomu go nie udostępnimy i oczywiście nigdy i nigdzie go nie opublikujemy w żadnej postaci bez Twojej zgody.
Nikomu też nie udostępnimy Twojego adresu e-mail.