W jednej walizce. Polska arystokracja na emigracji w Kanadzie | Wydawnictwo Poligraf

W jednej walizce. Polska arystokracja na emigracji w Kanadzie

“W jednej walizce. Polska arystokracja na emigracji w Kanadzie”- Książka i dołączony do niej film opowiadają o dziejach przedstawicieli znanych polskich rodów arystokratycznych, zmuszonych do szukania nowej ojczyzny w Kanadzie.

Na okładce książki widnieje dedykacja znakomitej polskiej aktorki, Beaty Tyszkiewicz:

„Tak jak inne narody, powinniśmy być dumni ze swojej arystokracji, z której dziedzictwa materialnego i duchowego korzystamy po dzień dzisiejszy. Książkę tę gorąco polecam”.

W albumie – książce „W jednej walizce” zawarte są fascynujące dzieje ludzi, którzy utraciwszy całe mienie, zabrane nielegalnie przez komunistów, zaczęli życie na emigracji w Kanadzie, trzymając w ręku symboliczną „jedną walizkę”.

Bohaterzy książki pochodzą z rodzin takich jak: Czartoryscy, Czetwertyńscy, Komorowscy, Platerowie, Popielowie, Potoccy, Sapiehowie, Siemieńscy, Tarnowscy, Tyszkiewicze i Zamoyscy.

Film dokumentalny „Raj utracony, raj odzyskany” opowiada o Rawdon, małym, kanadyjskim miasteczku leżącym blisko Montrealu, „ ziemi obiecanej” polskiej szlachty. W obu Amerykach jest to największe emigracyjne skupisko tej byłej polskiej warstwy społecznej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej książce:

arystokracja.studiobim.ca

beatagolembiowska.studiobim.ca

Zapraszamy do obejrzenia filmu o książce

Autor: Beata Gołembiowska(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 260
Format: 240x280
ISBN: 978-83-62752-53-9
Oprawa: Miękka
Cena: 99.00

Kup teraz