W drodze, by odnaleźć spokój? i siebie | Wydawnictwo Poligraf

W drodze, by odnaleźć spokój? i siebie

Krzysztof Mrowiec, urodzony w Tychach w 1964 roku, od 20 lat mieszkający w Niemczech – obecnie w Gelsenkirchen, zadebiutował w 2008 roku tomikiem wierszy Liryki naiwne.
Niniejszy tomik W drodze, by odnaleźć spokój i… siebie jest kolejną literacką próbą tego poety, wzbogaconą także ilustracjami jego autorstwa.
Wiersze te powstały na kanwie obserwacji, które poczynił, spoglądając naturze i ludziom prosto w oczy.
Te życiowe spostrzeżenia i tematy dały asumpt do poetyckich rozważań nad życiem i jego sensem, a także nad stosunkiem człowieka do człowieka i miejscem uczuć w naszej ludzkiej egzystencji…
Jednym z głównych wątków jego wierszy są wspomnienia i marzenia – autopsja wiarygodna i odzwierciedlająca osobowość autora.
Dedykując swoją książkę czytelnikowi, pragnie, by odnalazł on w jego wersach siebie samego i spróbował spojrzeć na świat oczami wędrowca-poszukiwacza. Ważną wskazówką wydaje się być wyznanie poety: „W tych wierszach nie trzeba szukać mojej osoby, gdyż w ten sposób można szybko zatracić wątek i zagubić się w labiryncie moich doznań i przemyśleń, które bywają bardzo powikłane i znane tylko mnie samemu.

To co wyrażam w swojej liryce, przeznaczone jest do indywidualnej interpretacji czytelnika, by w ten sposób spróbował oderwać się od dosłowności świata realnego i choć na moment oddał się nastrojom i marzeniom…”.

Myśl autora: „Zamknąć oczy, usiąść na ławce, posłuchać, jak gra wiatr i… przenieść się w krainę marzeń”.

Autor: Krzysztof Mrowiec(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 74
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-019-7
Oprawa: Miękka
Cena: 24.00

Inne publikacje tego autora