Szalona załoga. Podróże z Marią | Wydawnictwo Poligraf

Szalona załoga. Podróże z Marią

„Szalona załoga. Podróże z Marią”

Pełna przygód i humoru opowieść o motorowych wędrówkach po Europie dwóch kobiet, matki i córki, w okresie głębokiej komuny lat 70. Czy jeszcze ktoś pamięta głodowe przydziały dewiz i ciułanie na kolejny wyjazd, książeczki walutowe, wkładki paszportowe, talony na paliwo, kilometrowe kolejki na granicach i oddawanie paszportów na milicji po każdym powrocie?

Ta książka powstała wiele lat temu. W niespokojnych latach 80. kilkakrotnie była przyjmowana do druku, po czym wydawnictwo przestawało istnieć. Później zabrakło mojej Najlepszej Towarzyszki Wypraw, Marii, wyjazdy zagraniczne stały się bardziej dostępne, a wspomnienia z dawnych wojaży zostały zdominowane przez dalsze i bardziej egzotyczne wyprawy.
A jednak na spotkaniach podróżniczych wciąż wraca pytanie o początki naszej turystyki i pierwsze, zwariowane wyprawy motocyklem oraz maluchem.
(ze Wstępu)

Maria Korpikiewicz – matka (1913–1989), socjolog, poetka, działaczka społeczna. Autorka tomików wierszy, reportaży, poradnika turysty; animatorka turystyki seniorów w Kościanie.

Honorata Korpikiewicz  – córka (ur. 1950), astronom, fizyk, filozof, autorka książek naukowych i popularnych.

Autor: Maria Korpikiewicz, Honorata Korpikiewicz(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 200
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-242-9
Oprawa: Miękka
Cena: 40.00