Słownik ochrony środowiska. Gospodarka wodnościekowa | Wydawnictwo Poligraf

Słownik ochrony środowiska. Gospodarka wodnościekowa

Słownik ochrony środowiska zawiera ok. 25 tysięcy haseł, w większości znacząco rozbudowanych, z zakresu:
– teorii i praktyki gospodarki wodnościekowej
– branżowej terminologii prawnej obowiązującej w krajach Unii Europejskiej
– kontroli gospodarki wodnościekowej realizowanej przez służby ochrony środowiska

Słownik ten stanowi kolejne dzieło znanego autora słowników terminologii ochrony środowiska a zarazem wieloletniego pracownika służb planowania przestrzennego i ochrony środowiska.
Ten autorski słownik został opracowany w oparciu o liczne źródła tak anglojęzyczne jak i polskie, zarówno podręcznikowe jak i internetowe, i ma charakter kompleksowy, obejmując problematykę gospodarki wodnej i wodnościekowej tak w przemyśle, rolnictwie jak i w gospodarce komunalnej.
Czytelny układ słownika (rzeczownikowy, rzeczownikowo-czasownikowy, przymiotnikowy) oraz bardzo duża liczba podhaseł znacznie ułatwiają znalezienie potrzebnych haseł i pojęć złożonych, zarówno z zakresu gospodarki wodnej jak i ściekowej.
Słownik adresowany jest do wszystkich odbiorców zainteresowanych ochroną środowiska, gospodarką wodną i wodnościekową poczynając od uczniów szkół średnich z przedmiotem ochrona środowiska, poprzez studentów kierunków technicznych i nauk o Ziemi, tłumaczy, dziennikarzy, projektantów dyscyplin ochrony środowiska, pracowników służb ochrony środowiska, na pracownikach naukowych kończąc.
Do słownika dołączony jest zestaw najczęściej używanych akronimów związanych z tematyką słownika.

Autor: Krzysztof Czekierda(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 372
Format: 170x240
ISBN: 978-83-62752-57-7
Oprawa: Miękka
Cena: 62.00