Puzzle z piasku | Wydawnictwo Poligraf

Puzzle z piasku

Puzzle z piasku to zaskakująca, uniwersalna opowieść o przemianie, łącząca elementy sensacji i głębokiej psychologicznej analizy. Główny bohater, czterdziestodwuletni Wojciech, z rozdzierającą szczerością przygląda się swojemu dotychczasowemu życiu, które postronnemu obserwatorowi może wydawać się idealnie uporządkowane i skomponowane z doskonałych elementów. Wystarczy jednak banalne nieporozumienie, żeby ta misterna konstrukcja rozsypała się jak obrazek z puzzli, rzucając Wojciecha w niekontrolowany ciąg wydarzeń, które całkowicie przewartościują jego wyobrażenie o świecie i samym sobie.

W ciągu zaledwie trzech tygodni Wojciech trafi do zapomnianego średniowiecznego klasztoru, pozna tajemnice jego biblioteki, a także zwiedzi egzotyczne zakamarki Damaszku. Przede wszystkim jednak przeżyje mistyczne chwile wśród bezkresnych piasków Pustyni Syryjskiej, a w końcu, po raz pierwszy w życiu, pozna smak prawdziwej, bezwarunkowej miłości.

Pierwsza wersja Puzzli z piasku była publikowana na blogu internetowym, gromadząc wierne grono czytelników i zbierając liczne pochlebne recenzje. Oto niektóre z opinii wyrażanych w komentarzach:

„Książkę czyta się świetnie, jednym tchem! Jej konstrukcja przypomina misternie tkany perski dywan – kiedy patrzy się z bliska to jest to dość swobodna plątanina nitki i osnowy, ale z odległości (po pewnej refleksji) układa się w piękny wzór”.

„Świetnie udało Ci się stworzyć atmosferę uniwersalnego człowieczeństwa, gdzie wszyscy ludzie dzielą tę samą niepewność – po co tu jesteśmy, jak powinniśmy żyć aby być szczęśliwi i dumni ze swojego życia”.

„Podczas czytania straciłam kontakt z rzeczywistością. Nie mówię już o tym, że bardzo często płakałam jak dziecko. Najcudowniejsze jest jednak to, że nagle czułam nadzieję, wbrew wszystkiemu”.

„Książki, które uważam za warte przeczytania to m.in. takie, które pozwalają mi spojrzeć na różne rzeczy z innej perspektywy, nabrać dystansu do własnego życia. Twoja spełnia te kryteria”.

Debiutujący powieścią Puzzle z piasku Wojciech Gieryński jest psychiatrą i psychoterapeutą. Obecnie pracuje jako konsultant psychiatra we wschodniej Anglii, a w wolnych chwilach kontynuuje swoją pasję: pisze kolejne powieści, których fragmenty publikuje na internetowych blogach.

Autor: Wojciech Gieryński(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 248
Format: 145x205
ISBN: 978-83-88330-73-5
Oprawa: Miękka
Cena: 28.00