Pociąg do luksusu | Wydawnictwo Poligraf

Pociąg do luksusu

Dobiega końca pierwsza dekada drapieżnego polskiego kapitalizmu. W stolicy trwa wyścig szczurów, a w dzielnicach zamieszkanych przez jego uczestników panuje szpan i konsumpcjonizm. On – bezwzględny dorobkiewicz, ona – atrakcyjna i zdeterminowana ścigać lepszy los.Czy uda im się wyszarpnąć od siebie nawzajem odrobinę ludzkich uczuć?
Świat biznesu i dużych pieniędzy zazębia się ze światem przybyłych z prowincji pracowników prywatnej szkoły językowej. Stres, seks i śmiech – pociąg do luksusu.

Jurek otworzył garaż i zaprezentował przybyłym swój nabytek – przysadzistego, mocarnego quada. – No, quada sobie kupiłeś – Zwierz czterema słowami wyraził aprobatę dla męskiej zabawki i nutkę swojej zazdrości. Jego wyścigowy motor marki Suzuki nie będzie odtąd bezkonkurencyjny w lokalnym rankingu mało używanych, ale imponujących gadżetów.
– Kupiłem. – Jurek lekkim nadęciem tułowia zasygnalizował zadowolenie. – Można sobie poszaleć po drogach, mówię ci! Patrz! – Wpakował się na maszynkę, odpalił i ruszył za uprzednio otwartą bramę posesji. Na drodze dodał gazu i z triumfalnym rykiem silnika poturlał się po leśnych wertepach. Skręcił w przecznicę, hałasem obramował sąsiednie działki i wyłonił się z przeciwnej strony drogi.
– Ale jazda, mówię wam! – Zgasił silnik i zsiadł z zabawki.
– No to teraz ja się przejadę z Lalą. – Wyraźnie ucieszył się Zwierz. – Chodź, Lala!
– Czekaj, czekaj – powstrzymał go Jurek – on dopiero na dotarciu. I to nie jest pojazd dwuosobowy.
– No to sam się przejadę – odparł lekko zamurowany Zwierz. Widać wiejące długim włosem dziewczę uczepione jego pleców podkreśliłoby męski charakter rozrywki, a tu nici z tego.

Autor: Dorota d`Aystetten(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 62
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-062-3
Oprawa: Miękka
Cena: 29.00