Ojczyzna bez ojców | Wydawnictwo Poligraf

Ojczyzna bez ojców

“Dzisiaj rozstrzelałem pierwszego człowieka. Myślałem o piątym przykazaniu, ale na wojnie ono chyba nie obowiązuje.”
W dzisiejszym świecie wyszydzanych świętości moralność jest jak relikt z minionej epoki, zbędna, a nawet przeszkadza w osiągnięciu wygodnego życia, bo tylko takie się liczy. Bez przywrócenia należnego jej miejsca zagrożenie wojną będzie nam stale towarzyszyć, gdyż wojna zaczyna się w sercu człowieka.
“Wszystkie wojny są ze sobą spokrewnione… Jedna pociąga za sobą kolejną i jest jak choroba zakaźna, która wybucha raz tu, raz tam.”
Wojna… Podczas gdy garstka ludzi cieszy się z jej profitów, w zaciszach domowych tysięcy zwyczajnych ludzi rozgrywają się tragedie. Dla nich życie zatrzymuje się nagle w miejscu… i przestaje istnieć. Tu nie ma zwycięzców ani pokonanych. Tyle samo ważą łzy każdej matki, żony i dziecka. To o nich jest ta uniwersalna w swej treści książka.

ARNO SURMINSKI – niemiecki pisarz i publicysta, ur. w 1934 r. we wsi Jegławki w powiecie kętrzyńskim. Jego rodzice zostali w 1945 r. deportowani w głąb Rosji, skąd nigdy nie wrócili. Autor mieszka i tworzy w Hamburgu. Z licznych jego powieści i opowiadań na język polski przetłumaczono: “Polninken czyli historia niemieckiej miłości” (1994), “Wypaść z gniazda. Opowieści z Kalischken” (1995), “Wieś w Prusach Wschodnich” (2008), “Życie ptaków w Auschwitz” (2011) oraz “Grunowen czyli minione życie” (2014).

Autor: Surminski Arno(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 426
Format: 145x205
ISBN: 978-83-8159-768-5
Oprawa: Miękka
Cena: 44,90

KUP TERAZ