Odmienne stany codzienności | Wydawnictwo Poligraf

Odmienne stany codzienności

Antologia tekstów zebranych w niniejszym tomie to zbiór opowieści o zdarzeniach i ludziach zwyczajnych – niezwyczajnych, uwikłanych i zaplątanych – tak jak my wszyscy – w życiu.

Historia nieuczciwego maklera i biznesmena („Na krawędzi”), perypetie młodego wikinga („Ogień krwi”) czy przygoda żeglarza przybywającego nocą do starej, nieczynnej latarni, która okazuje się miejscem nawiedzonym („Urodziny”).
Jest też „Latający Holender” traktujący o porwaniu samolotu pasażerskiego czy „Pociąg” – opowieść w opowieści, a także opowiadanie w scenerii pogranicza meksykańsko-amerykańskiego o handlowcu ściganym przez widmowego tytułowego trucka.
W zbiorze tym zawarto również krótkie i bardzo krótkie formy, takie jak „Miniatury” albo „Opowieści z mesy”. Są też utwory faktograficzne, np. „Kraby”. Zamiarem autora było zamieszczenie tekstów, które można przeczytać szybko, np. w podróży, na urlopie, w domu. Tematyka i klimat opowiadań przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców, którzy chcą się nie tylko zrelaksować i odpocząć przy lekturze, ale i zadumać nad ludzkim losem i emocjami nas kształtującymi.

Autor: Jack(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 150
Format: 145 x 205
ISBN: 978-83-7856-615-1
Oprawa: Miekka
Cena: 26.00