Niezdobyty bastion – ocalić Europę | Wydawnictwo Poligraf

Niezdobyty bastion – ocalić Europę

“Niezdobyty bastion – ocalić Europę” to przegląd najważniejszych konfliktów militarnych Rzeczypospolitej z państwem tureckim oraz ich sojusznikami Tatarami. Wydarzenia te miały miejsce na przestrzeni trzech stuleci.
Nadszarpnęły znacznie kondycję Polski i w pewnym sensie doprowadziły do jej upadku. Praca ta zawiera również elementy biograficzne bohaterów tej epoki. Przybliżone zostały postaci Zawiszy Czarnego z Garbowa, hetmanów Stanisława Żółkiewskiego i Koniecpolskiego oraz Jana Sobieskiego.

Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, czy konflikty z Portą Otomańską były naszej ojczyźnie potrzebne i czy walczące ze sobą strony wyniosły z tego starcia jakieś korzyści dla siebie? A może skorzystali z tego sąsiedzi? Czy Sobieski, ratując Wiedeń, ratował również przyszłego rozbiorcę i ciemiężyciela Rzeczypospolitej Obojga Narodów? Czy nieregulowane całymi latami sprawy Zaporoża przyczyniły się do waśni z Turkami i czy w końcu Polska w pełni zasłużyła na miano tarczy i przedmurza chrześcijaństwa?

Autor: Dariusz Żerek(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 348
Format: 145x205
ISBN: 978-83-62752-89-8
Oprawa: Miękka
Cena: 39.00

Inne publikacje tego autora