Niebieski Nieobecny | Wydawnictwo Poligraf

Niebieski Nieobecny

NIEBIESKI NIEOBECNY to najnowszy i szósty już tomik poezji Stefana Tyczyny, autora dobrze znanego miłośnikom polskiej liryki współczesnej.

Po debiutanckich publikacjach w połowie lat 90. w prasie krajowej i zagranicznej Stefan Tyczyna został w 1997 r. finalistą Europejskiego Konkursu Fundacji „PEGAZ ” z Hamburga (Kunst für Völkerverständigung „PEGASUS Foundation”). W 2001 r. kilka jego wierszy zamieszczono w milenijnej amerykańskiej edycji Antologii poezji emigracyjnej. Drukują go liczące się periodyki kulturalne w Niemczech i Anglii; jest wieloletnim członkiem Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (Londyn).

Stefan Tyczyna urodził się w 1954 r. w Łaziskach Górnych na Górnym Śląsku. Od 1990 r. mieszka i tworzy w Badenii-Wirtembergii, ale nieustannie wraca wspomnieniami do dzieciństwa i młodości, do wydarzeń, miejsc i ludzi bliskich sercu, co znajduje odzwierciedlenie w jego lirykach.

W 2010 r. w życiu poety wydarzyło się coś bardzo ważnego: oto po 40 latach daleko od Polski spotkał Stanisława Szroborza, przyjaciela z lat młodzieńczych – z jednego miasta, dzielnicy, ulicy, a nawet z sąsiedztwa, gdyż – jak mówi – mieszkali „cztery domy od siebie”, a obecnie architekta i artystę plastyka o światowym dorobku. Zaowocowało to ich niezwykłą współpracą, czyli spotkaniem artystycznym słowa poetyckiego i plastyki, bowiem szatę graficzną tomu poezji Stefana Tyczyny pt. NIEBIESKI NIEOBECNY stanowią rysunki przyjaciela.

Autor: Stefan Tyczyna(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 104
Format: 143x205
ISBN: 978-83-7856-009-8
Oprawa: Miękka
Cena: 29.90

Inne publikacje tego autora