Komedie | Wydawnictwo Poligraf

Komedie

Stanisław Sygnarski – autor powieści „W klinczu”, bloger i felietonista – w niniejszym wydaniu zamieszcza zbiór czterech komedii. Dwie z nich – „Casting show” i „Transuniverse” – były już prezentowane na scenie, spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności, zaś pozostałe dwie w niedługim czasie będą wystawiane.

BLIŹNIAK
Napisana w hołdzie Aleksandrowi hr. Fredrze – z zachowaniem stylu i klimatu jego komedii – historia konfliktu o mur graniczny… Może nie o mur – na stawie mur trudno postawić – jednak mimo to konflikt wcale nie jest łagodny! Dwie sąsiadujące ze sobą pary małżeńskie popadają w spór, co jest powodem co rusz to nowych intryg, niesnasek i przezabawnych zwrotów akcji.
I gdy jeszcze pojawia się niespodziewanie prawowity właściciel tytułowej budowli, rośnie napięcie, co wzmaga ciekawość odbiorcy.

TRANSUNIVERSE
Komedia transgalaktycznego kontaktu. A ów kontakt to nie spacer po parku, a skomplikowana i niebezpieczna – zarówno dla przeprowadzającej go jednostki, jak i całej ludzkości – procedura. Jaki jest jego sens? No i właśnie – okazuje się, że brak sensu to nie przeszkoda dla największej irracjonalnej siły wszechświata – kobiecej ciekawości, popędzanej namiętnością wobec nieznanego…

MISJA GMKK
Czym jest tytułowa misja? Co knują szalony profesor i jego asystent? Do czego ma posłużyć tajemniczy środek GMKK? Oto pytania, które stoją przed publicznością i tajnymi agentami usiłującymi rozgryźć plany spiskowców.
Gubiąc się w domysłach, spekulacjach i obawach, czekamy na upragnione oświecenie…
 
CASTING SHOW
Przekomiczny mash-up popkulturowych tropów i motywów, w którym postacie znane z klasycznych bajek stają w szranki o sławę, pieniądze i wielką karierę. Bohaterowie dziecięcych historii, tocząc zaciekły bój o względy publiczności i niezwykłego jurora, szybko tracą opory i chętnie wchodzą w role skupionych na sobie, zawistnych i złośliwych kandydatów na celebrytów.
Ta wesoła bajka dla dorosłych objawia wnet swoje drugie dno – zaprawioną goryczą satyrę na współczesną mediokrację…
Autor jednak nie zostawia nas ze smutkiem i zgryzotą, bowiem na końcu wszyscy…

Autor: Sygnarski Stanisław(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 354
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-429-4
Oprawa: Miekka
Cena: 35.00