Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych rycerzy i wiatraków | Wydawnictwo Poligraf

Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych rycerzy i wiatraków

„Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych rycerzy i wiatraków”

Być może Don Kichote w ogóle nie istniał, podobnie jak Sancho Pansa i pozostali bohaterowie powieści.
Jedno jest jednak pewne – ziemia, po której Cervantes podróżował przed 400 laty, to nie fikcja literacka. To jest ta sama Kastylia-La Mancza, ze swoimi równinami, winnicami, gajami oliwnymi, zaginionymi na mapie wioseczkami…
Zachęcamy Was do „pobłądzenia” po La Manczy.
Na długo zapamiętacie wrażenia z tej wyprawy.
Odkryjecie historyczne miejsca, które zapierają dech w piersiach. Widoki mijanych krajobrazów, które znamy z opisów Cervantesa, dostarczą niezwykłych wzruszeń. Poczujecie dreszcz emocji, dotykając kamieni, murów, które pamiętają czasy błędnego rycerza sprzed 400 lat. To propozycja dla tych, którzy lubią sami rysować na mapie swój szlak, uciekają przed kurortami pełnymi turystów. Wybraliśmy trasę, którą można przejechać bez wysiłku w dziesięć dni. Zabierzemy poszukiwaczy przygód w miejsca, które nas zauroczyły, a nie zawsze stanowią tzw. obowiązkowy punkt w tradycyjnych przewodnikach turystycznych.

Marzena Olechowska: ełczanka, swoje życie zawodowe związała z Warmią i Mazurami.
Dziennikarz z zawodu i z zamiłowania. Pracowała w „Gazecie Wyborczej”, a także innych mediach lokalnych. Od 7 lat mieszka w Hiszpanii, w Kastylii-La Manczy. Jako wolny dziennikarz korespondent pisuje o tematyce poświęconej Hiszpanii i Polonii hiszpańskiej. Jej pasje to sport i podróże.

Grzegorz P. Chołopiak: uczuciowo związany z Lublinem i Podlasiem, lekarz ginekolog, fotograf i karykaturzysta publikujący rysunki w pismach medycznych – wszystko z zamiłowania. Od 7 lat pracuje w Hiszpanii. Zakochany w Kastylii-La Manczy, do której trafił przez przypadek, gdzie bez przeszkód może łączyć swoje pasje z życiem zawodowym.

Autor: Marzena Olechowska & Grzegorz Chołopiak(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 80
Format: 143x205
ISBN: 978-83-7856-126-2
Oprawa: Miękka
Cena: 28.00