Granice demokracji bezpośredniej. Wpływ szwajcarskiego systemu politycznego na proces integracyjny muzułmańskiej mniejszości religijniej | Wydawnictwo Poligraf

Granice demokracji bezpośredniej. Wpływ szwajcarskiego systemu politycznego na proces integracyjny muzułmańskiej mniejszości religijniej

„Granice demokracji bezpośredniej. Wpływ szwajcarskiego systemu politycznego na proces integracyjny muzułmańskiej mniejszości religijnie”

Mirosław Matyja – pochodzi z południowej Polski, politolog, ekonomista i historyk. Studiował w Krakowie i w Bazylei, doktoryzował się we Fryburgu (Szwajcaria) w 1997 r. oraz w Londynie w 2012 r.
W 1989 r. wyjechał z Polski do Szwajcarii, gdzie obecnie mieszka. Pracuje w Radzie Nadzorczej Rynku Finansowego w Szwajcarii (Swiss Financial Market Supervisory Authority FINMA) w Bernie oraz jako wolny dziennikarz.
Mirosław Matyja jest profesorem Universidad Autónoma de Guadalajara w Meksyku oraz visiting profesorem w Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie i w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Autor i współautor 10 monografii i ponad100 artykułów naukowych i popularnonaukowych w języku polskim, niemieckim i angielskim.
Z zamiłowania alpinista i himalaista oraz badacz najnowszej historii Polski.
Żonaty, ma dwóch bliźniaczych synów, których wychowuje w tradycji polskiej i szwajcarskiej.

Autor: Mirosław Matyja(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 266
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-233-7
Oprawa: Miękka
Cena: 39.00

Inne publikacje tego autora