Dolina wzruszeń | Wydawnictwo Poligraf

Dolina wzruszeń

wędrując po gorących plażach
twojego ciała rozgrzanego
w morzu rozkoszy cię wytarzam
moim zapachem pijanego

w objęciach wiatru znajdę sposób
by nie bolały więcej sny
na drżących falach jego głosu
wyznanie swe zaniosę ci […]

fragment wiersza pt. „Magia słów”

[…] tutaj ból duszy rozrywa twe serce
a czas maluje smutne krajobrazy
i z morza żalu wieniec plotą wiersze
marszcząc kłopoty na zmęczonej twarzy

tu nawet drzewa mają swoją duszę
i za miłością tęsknią zimne skały
to wszystko znajdziesz tu, w dolinie wzruszeń
dziś w twoje ręce składam świat mój cały…

fragment wiersza pt. „Dolina wzruszeń”

Beata Dudek z domu Piwowarczyk – urodzona 5 stycznia 1972 roku w Mińsku Mazowieckim, z wykształcenia ekonomistka, z zawodu księgowa. Ukończyła Wyższą Szkołę Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie, kierunek – zarządzanie finansowe. Od 1994 roku do końca 2010 pracowała głównie w księgowości. W latach 2004–2008 przebywała w Anglii, w Kornwalii, gdzie przez pierwsze dwa lata pracowała w restauracji i uczyła się języka oraz angielskiej księgowości w Link Into Learning w Launceston. W 2006 roku podjęła tam pracę w angielskim biurze księgowym. W 2008 roku otrzymała propozycję pracy w Warszawie, więc wróciła do kraju. W lipcu 2011 roku wyjechała na stałe do USA, do Chicago.
Przez pierwsze kilka miesięcy pobytu w Chicago była bez pracy, w tym czasie zaczęła pisać wiersze. Pierwsze rymowanki napisała już w 2002 roku. Były to głównie proste humorystyczne wierszyki dla znajomych. Nie myślała wówczas, że kiedyś wyda tomik swoich wierszy. Ostatnio jednak, na początku 2012 roku, kiedy zaczęła poprawiać stare wiersze, wyszły jej z tego nowe, o wiele lepsze, odkryła w sobie potencjał. Miała coraz to nowe pomysły, wena dopisywała tak, że do końca maja 2012 napisała ponad 50 wierszy, z których najlepsze zostały ujęte w tej książce. Zanim jednak zdecydowała się wydać tomik, zamieściła swoje utwory do oceny na portalach z wierszami, gdzie spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem.
W tomiku znajdują się zarówno piękne wzruszające wiersze o miłości (np. „Miłosny taniec”, „Magia słów”, „Mamo”) , o tęsknocie, życiu („Życie jak poemat”), śmierci, wojnie („Światło”, „W celi”, „Nadzieja”), o tematyce religijnej (np. „Anioł”, „Przecież wiesz”, „Ziarna”), o naturze („Tak lubię”, „Wiatr”), jak i wiersze humorystyczne, takie jak: „Oda…”, „Ach, te chłopy”, „Dziękuję”. W związku z tym, że wiersze są zróżnicowane, książka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zatem zapraszamy do lektury.

Autor: Beata Dudek(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 58
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-023-4
Oprawa: Miękka
Cena: 30.00