Bajki babci Kazi | Wydawnictwo Poligraf

Bajki babci Kazi

„Bajki babci Kazi” to moja debiutancka książka. Napisałam ją dla moich wnucząt i postanowiłam ją wydać. Zawiera ona bajki, które nie tylko są bardzo ciekawe, ale też uczą, bawią i wzruszają. Znam zainteresowania dzieci. Bajki o wilku, co babcię zjadł, Kopciuszku, sierotkach, Pinokiu już nie są dla nich ciekawe i interesujące. A bajki o wróżkach, zaklęciach, czarach, potworach, magii, przemocy, nierealnym świecie nic dobrego nie wnoszą w życie dziecka.

Bohaterami moich opowiastek są rośliny i zwierzęta. Kontakt dzieci ze zwierzętami jest obecnie sporadyczny, dlatego w mojej książce mogą poznać ich zwyczaje czy środowisko życia, a nawet ich sekrety. Bohaterowie poza tym mają ciekawe przygody, powiedziałabym takie nasze, życiowe. Zwrócona jest uwaga na zasady moralne, które my dorośli powinniśmy przekazywać pociechom. Mały człowiek lepiej przyjmie naukę, gdy wcześniej wzruszy się losem pani Bocianowej. Podkreślam rolę rodziny, w niej miłość, wzajemny szacunek, uczciwość, pomoc, przebaczanie i uwrażliwianie na dobro.

Książkę mogą czytać starsze dzieci, a nawet dorośli. Zapewniam, że się wszystkim spodoba. Czytajmy więc dzieciom, wzruszajmy się razem i śmiejmy się razem. Gorąco polecam moje bajki, bo są nieznane, a przez to interesujące.

A skąd ta tematyka przyrodnicza? Może dlatego, że jestem emerytowaną nauczycielką biologii. Przede wszystkim jednak przyroda jest dla mnie cudem natury.

Tytuły bajek zawartych w książce:
1. Historia bobrowej rodziny;
2. Przygody delfina Dudusia;
3. Miłość bocianów;
4. Przygoda małego Pawianka;
5. O sąsiedztwie brzozy i dębu;
6. Historia rodziny górskich kozic;
7. Niełatwe jest życie osła.

Autor: Kazimiera Kowal(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 56
Format: 143x200
ISBN: 978-83-7856-095-1
Oprawa: Miękka
Cena: 28.00