Album rodzinny | Wydawnictwo Poligraf

Album rodzinny

ALBUM RODZINNY to książka o miłości, przyjaźni i walce.
Dzieje się to za cara, za Niemca, za komuny.
Opisywane akcje bogato ilustrowane są tłem odpowiednim do czasu wydarzeń.
Autor odtwarza topografię i architekturę ulic, opisuje stroje, rozrywki, nawyki i zachowania, które minęły, a warte są przypomnienia. W klimacie bawarii, tingel-tangli, okupacyjnych knajp, wśród dzielnic dla ubogich i bogatych opisuje nie tylko miłostki, miłości i przyjaźnie, lecz przede wszystkim nieustającą walkę z caratem, z okupantem i komunizmem.
W każdej z opisywanych epok bohaterowie posługują się odpowiednim dla czasu językiem. Na tle opowieści rodzinnej śledzimy losy zamachowców z okresu zaborów, partyzantów leśnych i miejskich z okresu okupacji, odwiedzamy też lokale, w których się knuło za komuny.
Album rodzinny to powieść wielowątkowa pisana językiem właściwym do czasu zdarzeń.
Przedstawione są w niej czyny bohaterskie, takie jak: zamachy na zaborców i okupantów, forsowanie zbrojne murów getta, likwidacja konfidentów, szmalcowników, donosicieli i kapusiów oraz lizusostwo i współpraca z przeciwnikiem.
Dramatyczne są opisy losów podziemia antyniemieckiego po wejściu armii sowieckiej do Polski. Interesujący jest zabieg pokazania czasu konspiracji peerelowskiej poprzez zapamiętane przez narratora adresy konspiracyjne, szyldy i nazwy firm z tamtego okresu.
Właściwie w całej książce opisane są wydarzenia mało znane, a nawet te znane opowiedziane są z innej strony.
Warto przeczytać, żeby mieć przyjemność i żeby czegoś się dowiedzieć.

Autor: Waldemar Pernach(o autorze)

Książka drukowana

Stron: 234
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-188-0
Oprawa: Miękka
Cena: 35.00