Wydawnictwo Poligraf FB
×

Czy Twoja książka jest już napisana i szukasz wydawcy?


tak nie

lub zostaw nr tel. – oddzwonimy:

Opinie naszych Autorów

Stanisław Andrzej Penksyk, (Autor książki Nie daj się umrzeć, czyli opamiętanie)
Serdecznie dziękuję wszystkim biorącym udział w przygotowaniu i wydaniu mojej książki "Droga do szczęścia".
Była to już moja trzecia książka, po "Potrójnym układzie" i "Miłości Witolda", które ze zrozumiałych względów (kto je czytał – rozumie) wydaję pod nazwiskiem Ryszard Wójtowicz. Z żadną nie miałem problemów przy współpracy z Wydawnictwem.
Szczególnie jestem wdzięczny za dotrzymywanie zobowiązań, tj. terminów realizacji poszczególnych etapów pracy nad książkami, za szczegółową profesjonalną korektę, za nie pozostawianie bez odpowiedzi żadnych moich zapytań czy telefonów. Zawsze mogłem liczyć na pomoc w szybkim terminie. Także czas zakończenia pracy i przysłania mi egzemplarzy książek zawsze jest akuratny. Teraz tylko czekam na ukazanie się tej mojej trzeciej powieści w księgarniach, ale to nastąpi zapewne szybko i dołączy ona do dwóch poprzednich.
Dzięki Wydawnictwu, z którym współpracuje się bardzo dobrze, już zacząłem pisać moją czwartą książkę. Pewnie będę ją pisał jeszcze co najmniej rok, ale liczy się przecież jakość i przyjemność pisania.
W Wydawnictwie pracuje dobry zespół, który szanuje swoich klientów. Życzę wszystkim pracownikom, aby tak nadal trzymali.
Ryszard Wójtowicz (Autor książek Droga do szczęścia, Miłość Witolda, Potrójny układ)
Wydałam z Wydawnictwem Poligraf moją pierwszą książkę i przymierzam się do następnej.
Pragnę przekazać wyrazy uznania dla wszystkich państwa, którzy pracowali przy mojej książce.
Wiem, że nie było łatwo, bo robiłam to pierwszy raz.
Pięknie opracowane korekty, rewelacyjnie napisana recenzja, doskonała okładka i ogólnie pięknie wydana książka może cieszyć autora.
Wszystkim, którzy chcieliby wydać swoje książki, polecam Wydawnictwo Poligraf
Barbara Sykutowska (Autorka książki Niekończąca się historia )
Aby opisać działalność Wydawnictwa Poligraf nie wystarczą formuły grzecznościowe. Wszyscy autorzy, którzy zetknęli się z tym wydawnictwem podkreślają fachowość i zaangażowanie całego zespołu redakcyjnego w proces twórczy książki. Powstaje ona w pięknej szacie, jako wspólne dzieło autora tekstu i wydawnictwa.
Również i moje wiersze śląskie stały się przez to cegiełką w ratowaniu bogatej, a ulegającej stałemu zacieraniu kultury śląskiej. Stanowi przecież ona część kultury polskiej, a także europejskiej.
Oprócz doskonałej znajomości polskiego języka literackiego, również gwara górnośląska nie jest obca zespołowi redakcyjnemu. Mogłem przez to korzystać z konkretnej pomocy i doradztwa.
Wszystkim, którzy szukają wydawnictwa dla swoich dojrzałych prób literackich serdecznie polecam firmę POLIGRAF.
Tadeusz Jamnicki (Autor książki Kaj my to som i kaj idymy? Wiersze śląskie)
Jestem autorką książki pod tytułem "Książka i wróbel". To moja pierwsza książka. Do tej pory nigdy nie miałam do czynienia ze światem wydawniczym.
Uczestniczyłam w konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo Poligraf na "Książkę wartą wydania" .
Nie myślałam, że mi się uda, a tu proszę – otrzymałam wyróżnienie. Jednak koszty wydania mnie przerastały. Początkowo chciałam zrezygnować, ale Pani Małgorzata Majka poprowadziła mnie przez cały proces, cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała na moje pytania. Okazało się, że można koszty wydania podzielić na raty. Pomyślałam, że może warto poprosić o pomoc finansową otaczającego mnie świata bliskich i znajomych.
Choć nie miałam nigdy okazji rozmawiać z Panem Karolem Kuczyńskim, to i tak przekazuję wyrazy szacunku i uznania. Zespół jaki stanowią jego pracownicy świadczy o nim samym.
Nie mając wystarczających środków brnęłam w to dalej. Moim marzeniem było wydanie książki profesjonalnie. I tak się stało. Nadszedł ten dzień, gdy otrzymałam przesyłkę z moimi książkami – to było to! Marzenia się spełniają!
Jestem pełna radości, zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę jest to dzieło wielu ludzi, a mianowicie tych wszystkich, którzy w ciemno mi zaufali i zebrali środki pieniężne.
Nie było to dla mnie łatwe, ale teraz jestem dumna, iż otaczają mnie ludzie z wielkim sercem.
Pragnę podziękować Dianie Sawickiej-Dułak za wiarę we mnie i wsparcie, mojej siostrzenicy Klaudii Wenta za piękne ilustracje, Bogusławowi Glińskiemu za przygotowanie do druku i Urzędowi Gminy Sierakowice, z Wójtem Tadeuszem Kobielą na czele za dofinansowanie rozwoju twórczości w naszym regionie.
Dla wielu jest to pewnie tylko książka, dla mnie to "AŻ KSIĄŻKA".
Nie wiem czy odniesie ona sukces na rynku czytelniczym. Dla mnie jest sukcesem już dziś.
Wszystkim czytelnikom życzę miłych chwil z książką, a czy będą następne zależy od Was...
Bardzo dziękuję całemu zespołowi Wydawnictwa Poligraf – z poważaniem Halina Reiter Halina Reiter (Autorka książki Książka i wróbel)
Współpraca z Poligrafem umożliwiła mi błyskawiczne wydanie książki i zaistnienie na rynku wydawniczym. Jako osoba, która wydała z Wydawnictwem Poligraf swego czasu trzy książki, mogę Państwu z czystym sumieniem polecić tę firmę wydawniczą, jako rzetelną i uczciwą. Dziś, po ośmiu latach od daty wydania pierwszej książki, przeszedłem na pełne zawodowstwo i zajmuję się wyłącznie pisaniem książek. Pisanie jest super, a najważniejsze jest w życiu robić to, co lubi się robić. Dziś nie pracuję, tylko piszę, bo jest to dla mnie tak przyjemne, że nie mogę tego nazwać pracą. Pozdrawiam serdecznie Sławek Michorzewski (Autor książek Wspulnicy, Cyrk i Opowiadania bez puenty)
Mój brat wysłał mi link, aby sprawdzić ofertę Wydawnictwa Poligraf.
I po wysłaniu kontaktu bardzo sprawnie zespół wydawnictwa zaczął pracować nad moją pierwszą książką,
Jestem ogromnie wdzięczna za cały projekt, który został wykonany bardzo umiejętnie i kreatywnie,
Od korekty po okładkę, możesz spokojnie liczyć na fachową pomoc Wydawnictwa Poligraf.
Oczywiście kolejne książki będę spokojnie mogła również wydać, dzięki tak wspaniale działającemu zespołowi Wydawnictwa Poligraf, za co ogromnie dziękuję. Stella Pawlica, (Autorka książki Sophie)
Bardzo dziękuję za profesjonalizm, cierpliwość, pomoc, profesjonalną korektę, świetnie wykonany skład i piękną okładkę :)
Książka wygląda lepiej, niż mogłem sobie wyobrazić :)
Spełniliście Państwo moje wielkie marzenie, dziękuję :)
Patryk Smyczek, (Autor książki Kroniki żywiołów. Ostatnia nadzieja)
To, co najbardziej podoba mi się we współpracy z Wydawnictwem Poligraf to to, że cały proces, od redakcji, przez edycję, grafikę, skład aż po sam druk i dystrybucję jest w jednym miejscu. To niezwykłe, że nie musiałem poświęcać czasu na szukanie różnych rozwiązań, specjalistów w innych miejscach, gdyż miałem cały gotowy do pracy zespół dosłownie pod ręką. W dodatku szybkość komunikacji i w podejmowaniu decyzji oraz jakość i prędkość wykonania to coś na co warto zwrócić wyjątkową uwagę!
Dziękuję całemu zespołowi redakcji za pracę nad moim projektem! Świetna robota!
Gorąco polecam Autorom współpracę z Wydawnictwem Poligraf! Marcin "Hardy" Mielewczyk, (Autor książki Hardy workout)
Wydałem z Wydawnictwem Poligraf moją pierwszą samodzielną książkę i chciałbym przekazać wyrazy wdzięczności dla całej ekipy. Już podczas korekty i pracy nad okładką zespół był otwarty na wszelkie pomysły, wskazówki, sam chętnie udzielał porad i odnosił się niezwykle sprawnie do moich uwag. Termin przygotowania nie przekroczył trzech miesięcy od mojego zgłoszenia się do wydawnictwa. Sama sprzedaż i reklama mojej publikacji była nadzwyczaj skuteczna. Przy tej okazji, chciałbym wyrazić wdzięczność za stały konktakt zespołu ze mną drogą e-mailową i telefoniczną. Poczucie, że autor nie jest sam, jest naprawdę niezwykle istotne. Czas pokazał, że przekaz pieniężny za sprzedane egzemplarze odbywał się od samego początku (i tak jest do dziś) bez jakichkolwiek zarzutów - regularnie dostaję informacje i gotówkę w ciągu kilku dni o zawiadomieniu. Czegóż można sobie życzyć? Współpraca z Wydawnictwem Poligraf to naprawdę świetna przygoda, nic lepszego nie może spotkać początkujących autorów niż kompetentny i zawsze gotowy do pomocy zespół. Serdecznie dziękuję! Kamil Basiński, (Autor książki Marcina Lutra myśli (nie)znane)
Do odważnych świat należy, tak można by powiedzieć w moim przypadku. Już od kilku dobrych lat się przymierzałem do wydania kolejnej książki w POLIGRAFIE. I tak w końcu się stało z trzecią częścią cyklu "Kobieta w gorsecie". Finansowe trudności pokonałem dzięki elastycznym ratom, co tylko mi pomogło w spokojnych pracach. Cała współpraca przypominała półroczny nieustanny rejs po spokojnym oceanie wydawniczym. Mimo kilku niespokojnych fal dotarłem do brzegu, gdzie znalazłem nową piękną książkę. Przy okazji wiele się nauczyłem i zdobyłem kolejne cenne doświadczenia. Teraz już wiem, że było warto podjąć współpracę z POLIGRAFEM! Krzysztof Chmielowski, (Autor książki Kobieta w gorsecie. Część III. Rozstania i powroty)
Informację o wysyłce moich egzemplarzy autorskich otrzymałam w dniu Świętego Mikołaja. Dotarły na drugi dzień i po otworzeniu paczki byłam pod wielkim wrażeniem. Wszystko się zgadzało. Wszystkie egzemplarze autorskie rozeszły się w dwa dni :) Łza kręciła się w oku. Przekazuję podziękowania Wydawnictwu Poligraf za całokształt współpracy, przepiękne wykonanie, cudowną okładkę mojej książki. Dziękuję całej załodze za przemiły kontakt, wielką cierpliwość w licznych zapytaniach z mojej strony i wyczerpujące odpowiedzi. Polecam Poligraf wszystkim, którzy mają wątpliwości w podjęciu decyzji, co do wyboru wydawnictwa. Jestem szczęśliwa i piszę dalej :) bo przeżycia po przekazaniu informacji moim znajomym o pojawieniu się książki są niesamowite i chcę przeżyć to jeszcze raz z Wydawnictwem Poligraf. Ewa Anna Oleksiuk, (Autorka książki Tomik poezji z rękawa)
Pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników Wydawnictwa Poligraf za przepiękne wydanie mojej książki "Wiersze z uśmiechem". Niezwykła staranność i fachowość, uczciwość, rzeczowe, profesjonalne doradztwo, wspaniały kontakt, terminowość, życzliwość – jednym słowem: jesteście THE BEST! Nie ma lepszych od WAS! Pani Klaudio, nie mogłam podarować sobie tych wykrzykników! Dajecie nie tylko szansę nieznanym autorom, ale też poczucie bezpieczeństwa i opieki nad ich pierwszymi krokami. DZIĘKUJĘ. Beata Domańska-Koprowska, (Autorka książki Wiersze z uśmiechem )
Moje résumé ze współpracy z Poligrafem brzmi prosto: była ona bez zarzutu. Zarówno jej przebieg, stojący pod znakiem partnerstwa oraz merytorycznego kontaktu z Autorem, jak również finał, który przyniósł w 100 procentach profesjonalny produkt, potwierdziły słuszność decyzji o wyborze tego Wydawnictwa i powierzeniu mu wykonania książki. Nie pozostaje mi nic innego, jak Poligrafowi podziękować i mieć nadzieję, że przy następnym autorskim przedsięwzięciu, notabene już przeze mnie podjętym, znów staniemy ramię w ramię. Roman Żelazny, (Autor książki Faun i kanibale. SB, IPN, sąd III RP - anatomia lustracyjnej psychozy)

Gdy kliknąłem tekst mojej ostatniej książki na adres Wydawnictwa i zrobiłem to po raz szósty (przy czym ilość kliknięć nie wynika z błędu posługiwania się klawiaturą, ale jest efektem ilości przesłanych tytułów), kolejny raz zdałem sobie sprawę, z tego, co takie oczywiste i jednocześnie rzadkie.

Oczywiste, bo jeżeli coś robimy, to należy to robić dobrze. Rzadkie, bo stwarzanie innym możliwości zaspakajania ich przyjemności, aż tak w ludzkiej naturze częste nie jest.

W obu przypadkach Zespół Wydawnictwa zasługuje na pochwałę i uznanie. I jeżeli wykonywanie swoich obowiązków można uznać za godne komplementowania z uwagi na profesjonalność i jakość usługi, tak szeroko otwarte drzwi dla prezentacji otrzymywanych tekstów należy traktować, jako szczególną szansę dla wszystkich tych, którzy nie mają pokory, dla tego, co oferuje krajowy rynek wydawcy. (Popularność małych fiatów nie była pochodną ich klasy, wynikła wyłącznie z nachalnej dostępności, kreowanej pseudo statusem posiadania). Poligraf swą obecnością pozwala na zwrócenie uwagi, że można inaczej … i to znacznie lepiej.

Pisanie książek to przyjemność autora, ale przyjemność ich czytania to już zasługa Wydawcy. Serdeczne dzięki całemu Zespołowi za wszystko to, co dotychczas wspólnie udało się nam osiągnąć … i za to co jeszcze w kolejce.

Wiesław Rybski, (Autor książek Projekt Cypr, W cieniu wież Sung, Zależność odwrotna, Relacja rodzinna, Na północ od Okinawy, Feralna umowa)

O moim doświadczeniu współpracy z Wydawnictwem Poligraf mogę wydać jednoznacznie pozytywną opinię. Poczynając od wstępnych kontaktów i uzgodnień dot. warunków wydania książki "Świat w kropli rosy", poprzez późniejsze rozmowy związane z projektem okładki i korektą tekstu, ze strony Wydawnictwa spotykałem się zarówno z gotowością uwzględnienia wszelkich moich życzeń, jak i z troską o to, by całość spełniała wysokie wymagania edytorskie. P.T. Pracownikom Wydawnictwa Poligraf, którzy w tym procesie uczestniczyli, wyrażam za to moje uznanie i podziękowanie.

Julisz Kulikowski, (Autor książki Świat w kropli rosy)

Szanowni Państwo,

Piszę aby serdecznie podziękować wszystkim drogim Paniom, które uczestniczyły w wydaniu mojej książki ŻYCIORYSY Z PAMIĘCI. Książka prezentuje się znakomicie pod względem graficznym i jakości papieru, a proces jej produkcji odbył się w planowanym czasie i był dla mnie przyjemnością pracy z kompetentnymi i sympatycznymi osobami.

Wszystkim zainteresowanym bardzo polecam wydawnictwo Poligraf, o którym dowiedziałem się też od zadowolonego klienta.

Z serdecznym pozdrowieniem

Krzysztof Malkiewicz, (Autor książki Życiorysy z pamięci)

"Pułapki losu" to kolejna książka w moim dorobku, ale pierwsza wydana w "Poligrafie". Odczuwam ogromną satysfakcję wynikającą z faktu, że miałam okazję pracować z grupą osób, które cechuje rzetelność, profesjonalizm, życzliwość oraz szacunek i takt w stosunku do autora na każdym etapie pracy nad książką.

Chciałabym podziękować Pani Ewelinie Kaźmierczak, za wspaniały kontakt, natychmiastową i wyczerpującą odpowiedź na każde, zadane przeze mnie, pytanie, Pani Klaudii Dróżdż za rzetelną opiekę redakcyjną, Paniom: Jolancie Kucharskiej i Agnieszce Mańko, za przejrzystą korektę tekstu, Pani Izabeli Sudrykowskiej-Jurek za projekt okładki odpowiadającej moim oczekiwaniom, Panu Wojciechowi Ławskiemu za skład książki i zawsze pozytywną reakcję na każdą moją prośbę, Paniom: Marcie Maćków i Justynie Michalak za czuwanie nad wszelkimi dokumentami bez których wydanie książki byłoby niemożliwe.

Założycielowi Wydawnictwa "Poligraf", Panu Karolowi Kuczyńskiemu, gratuluję, że potrafił stworzyć Zespół, który dzięki swemu entuzjazmowi sprawił, że praca nad wydaniem "Pułapek losu" przerodziła się w radosną przygodę, a jej efektem jest trzymana przeze mnie w dłoniach książka, jakże pięknie pachnąca świeżym drukiem.

Wiesława Szubarga,
(Autorka książki Pułapki losu)

Chciałam bardzo podziękować Wydawnictwu Poligraf za wydanie mojej książki "Weduta. Subiektywny miniprzewodnik po Dublinie". Dziękuję, za cierpliwość w odpowiadaniu na moje liczne pytania i za możliwość zrealizowania jednego z marzeń.

Katarzyna Tomaszewska,
(Autorka książki Weduta. Subiektywny miniprzewodnik po Dublinie)

Z ogromną przyjemnością dziękuję wszystkim oraz każdemu z osobna za poświęcony czas, pomoc na każdej płaszczyźnie. Dziś mogę trzymać w rękach moją pierwszą książkę, która oprócz cudownie zaprojektowanej okładki, dobrej korekty i składu, cudownie pachnie. Myślę, że z Wydawnictwem Poligraf związałam się na dłużej. Dziękuję.

Katarzyna Tatiana,
(Autorka książki Napiłeś się ze śmiercią)

Współpraca z Wydawnictwem Poligraf była dla mnie czystą przyjemnością. Spotkałam się z profesjonalnym podejściem i wszelką pomocą w sprawie dotyczącej wydania. Kiedy otrzymałam swoją wymarzoną książkę byłam mile zaskoczona. Okładka, wnętrze – wszystko było wykonane zgodnie z moimi oczekiwaniami

Ewa Skalska,
(Autorka książki Aforyzmy, wiersze, rymowanki)

Muszę przyznać, że z dużą nieufnością przeglądałem po raz pierwszy stronę internetową Wydawnictwa Poligraf. Siedziba w Brzeziej Łące kojarzyła mi się raczej z prymitywnym warsztatem niż z profesjonalną instytucją.

Jednakże już pierwsze telefony zmieniły diametralnie moją opinię. Widać było, że ma się do czynienia z fachowcami, którzy znają się na rzeczy, a poza tym są bardzo uprzejmi i cierpliwi w kontaktach z autorem.

W wyniku naszej współpracy moja książka została wydana w pięknej szacie graficznej, za co jestem zespołowi redakcyjnemu bardzo wdzięczny.

Tadeusz Stelmach,
(Autor książki Bajki dla zakochanych)

Kliku moich znajomych, którzy mają już za sobą debiuty literackie ostrzegało mnie, że pisanie książki to przyjemność, ale jej wydawanie to udręka. Wszystko z powodu postawy wydawnictw, które prześcigają się w niesolidności i aroganckim podejściu do autorów oraz żerowaniu na ich słabej pozycji negocjacyjnej. Mimo ostrzeżeń podjąłem jednak próbę wydania książki w "tradycyjnych" wydawnictwach i muszę przyznać, że w większości opinie znajomych autorów się potwierdziły. Poza arogancją (nieodpisywanie i nieoddzwanianie) ujawniła się też niekompetencja osób zatrudnionych na stanowiskach redaktorów (fatalne błędy w pisowni i niechlujna forma korespondencji). Te wydawnictwa natomiast, które ujawniły pewien poziom profesjonalizmu nie były w stanie zagwarantować wydania książki szybciej niż za rok - co było dla mnie nie do przyjęcia.

Postanowiłem więc wydać książkę własnym sumptem i po analizie kilku ofert zdecydowałem się na współpracę z Wydawnictwem Poligraf. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniło się wszystko. Co prawda za usługę wydawniczą musiałem zapłacić z góry, ale było warto. Uprzejmość, odpowiednia forma i jakość korespondencji, reagowanie na potrzeby autora, profesjonalna korekta, skład, projekt okładki i dobry jakościowo wydruk - a wszystko to wykonane w terminie co do dnia!

Cenię sobie profesjonalizm i zawodowo zajmuję się kontaktem z wysokiej klasy specjalistami z różnych dziedzin - więc myślę, że mam skalę porównawczą.

Z pełnym przekonaniem mogę więc polecić wszystkim autorom książek współpracę Wydawnictwem Poligraf. Jeśli napiszę jeszcze jakąś książkę, na pewno tam wrócę.

Sławomir J. Chmiel,
(Autor książki Menedżer z zawodu)

Autorki tomiku Sztuka uwodzenia pragną złożyć Wydawnictwu Poligraf serdeczne podziękowania za bardzo staranne wydanie naszej – wyjątkowo wymagającej pod względem technologicznym – oferty wydawniczej.

Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowane jakością naszej pozycji oraz tempem wprowadzenia tomiku do sieci odbiorców Wydawnictwa.

Pozycja w bardzo krótkim czasie od zakończenia druku jest dostępna w ofercie internetowej licznej listy księgarń oraz w sprzedaży, w salonach czołowych sieci.

Chciałybyśmy również podziękować za sympatyczną współpracę z Pracownikami Wydawnictwa.

Możemy z przekonaniem, co będziemy czyniły, polecać Państwa Wydawnictwo POLIGRAF, jako bardzo przyjazne Autorom, szczególnie tym rozpoczynającym przygodę na drodze autor – czytelnik.

Danuta Skwarczyńska, Alicja Wańczyk,
(Autorki książki Sztuka uwodzenia)

Szanowni Państwo

Trzymam w ręku wydanie moich wspomnień i widzę solidną książkę, bardzo profesjonalnie wykonaną, z dużą starannością edytorską. Nawet fotografie skopiowane ze zdjęć amatorskich wykonywanych kiepskimi fotoaparatami na początku XX wieku nabrały wyrazistości i blasku. Jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji nawiązania współpracy z Wydawnictwem Poligraf i bardzo dziękuję całemu zespołowi za włożony trud wydawniczy. Pozostaje mi tylko oczekiwanie, że czytelnicy nie ograniczą się do podziwiania kunsztu wydawniczego i z zainteresowaniem zagłębią się w treść książki.

Z uszanowaniem

Jerzy Zieliński,
(Autor książki Lata dzieciństwa i młodości: 1939-1956)

Szanowni Państwo

To prawdziwa przyjemność oglądać świetnie wydaną "Nagrodę dla Nobla".

Wspaniała okładka autorstwa Pani Magdy Muszyńskiej niemal zmusza by po książkę sięgnąć, tym samym ją odwrócić i zachęcić się do jej otwarcia czytając art essence Pani Klaudii Dróżdż.

Także tych, którzy zaczynają książkę czytać od końca czeka miła niespodzianka gdy natkną się na spis treści po polsku i angielsku. Trzeba więc zajrzeć do środka, choćby po to, żeby uznać czy warto wydać 59 złotych. I tutaj redakcja Pani Barbary Kaszubowskiej, korekta Pani Klaudii, Magdy Korczyńskiej i Anny Kurzycy w profesjonalnym składzie Wojtka Ławskiego są niezmiernie cenne. Podobnie jak niezwykle wymagające exact translation Pani Joanny Łępickiej. A ponieważ "Nagrodę dla Nobla" starałem się napisać tak, żeby nie można jej było przeczytać w księgarni wyrażam nadzieję, że będzie ona naszym wspólnym sukcesem wydawniczym.

Dziękuję także Pani Katarzynie Ławskiej za opiekę nad całością.

Waldemar Andrzejczyk,
(Autor książki Nagroda dla Nobla)

Współpraca z zespołem Wydawnictwa Poligraf była i jest czystą przyjemnością. Cały proces wydawniczy przebiegał sprawnie, szybko, profesjonalnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Jestem pod ogromnym wrażeniem faktu, że w 3 miesiące można wydać własną książkę ...

Właśnie trzymam w rękach egzemplarz mojej pierwszej profesjonalnie wydanej książki pt. "Oczy Kuguara". Efekt jest piorunujący! Już sama okładka jest przyjemnością dla moich i nie tylko moich oczu (już zdążyłem usłyszeć na jej temat słowa uznania), a całość książki imponuje swoją jakością. Na pewno będę kontynuował współpracę z Wydawnictwem Poligraf i już nie mogę się doczekać kolejnych moich książek.

Michał Nowakowski,
(Autor książki Oczy kuguara i inne opowiadania z krainy Indian )

[…] składam serdeczne podziękowania dla całego zespołu za miłą współpracę, terminowość i fachowe podejście do pracy. Książka jest pięknie wydana. Trudno mi opisać uczucie, kiedy trzyma się w rękach własne "dzieło". Mam nadzieję, że moja przygoda z pisarstwem się na tym nie skończy i będę mogła znowu skorzystać z Państwa fachowej pomocy.

Iwona Zadroga,
(Autorka książki Figurynka Tanagryjska)

Witajcie Kochani

Kiedy rozpoczynałem prace nad swoją pierwszą książką, która właśnie została wydana otrzymałem oferty od trzech różnych wydawców. Zdecydowałem się jednak wybrać Wydawnictwo Poligraf i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować całemu zespołowi wydawnictwa. Współpraca z wami od samego początku przebiegała bardzo sprawnie i profesjonalnie. Piękna okładka przyciąga uwagę i jest idealnie dopasowana do treści utworu.

Przemysław Siwacki,
(Autor książki Globalne oślepienie)

Witam Pana Prezesa,

Otrzymałam dzisiaj przesyłkę z nową moją powieścią "Obłuda i kłamstwo". Jestem pod wrażeniem. Pięknie dziękuję Wydawnictwu za wspaniale wykonaną pracę. Całemu zespołowi, który zajmował się jej opracowaniem i wydaniem, WIELKIE DZIĘKI.

Pozdrawiam serdecznie

Grabara Jadwiga,
(Autorka książek Klientki ciucholandu oraz Obłuda i kłamstwo)

Szanowna Redakcjo!

Zgodnie z planem moja książka jest już w sprzedaży. Przed chwilą kurier przyniósł do domu egzemplarze autorskie - kolorowe, świeżutkie, pachnące farbą drukarską! Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie; jej wielkość, kolorystyka okładki oraz jakość wydruku - po prostu szacunek!

Pragę podziękować załodze Wydawnictwa za ciężką pracę, pomoc, życzliwość, wyrozumiałość i wiele merytorycznych uwag, bez których zamierzony efekt finalny nie byłby możliwy do osiągnięcia. Kilkumiesięczna praca w gronie profesjonalistów, to dla 16 -latka wielka przygoda, ale też lekcja pokory, dyscypliny i odpowiedzialności. Poza tym świadomość, że gdzieś w Polsce mój rówieśnik skorzysta z uwag zawartych w książce i na egzaminie gimnazjalnym z matematyki zawstydzi kolegów, a u koleżanek wzbudzi podziw, zachwyt i szacunek, stając się obiektem westchnień wszelakich - to wielka duma i radość autora.

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości popracujemy wspólnie nad kolejną książką.

Bartek Kustra,
(Autor książki Egzamin gimnazjalny. Matematyka. Zadania z lat 2012-2015 rozwiązane krok po kroku)

Chciałem przesłać Serdeczne podziękowania dla całego wydawnictwa.

Teraz już wiem iż wybór waszego był najlepszym i trafionym pomysłem. Właśnie wczoraj otrzymałem moje egzemplarze autorskie, wyglądają pięknie mimo skromności tego tomiku, widać wkład pracy w jego przygotowanie i profesjonalną obróbkę. Byłem również mile zaskoczony jak szybko pojawiła się w sieci internetowej sprzedaży za co bardzo dziękuję. Nie wiem czy przypadnie komuś do gustu i czy się spodoba, nie mniej za cały wkład pracy w jego przygotowanie, korekty, druk,skład - WIELKIE WIELKIE DZIĘKUJĘ! Nie chcę wymieniać każdej osoby gdyż nie wiem czy bym nie pominął kogoś kto nad tym pracował. To wspaniałe uczucie móc dotknąć własne dzieło choćby było najmniejsze.

Piotr Tomasz Hells,
(Autor książki Czarne Skrzydła Aniołów)

Witam serdecznie,

wczoraj doszły do mnie moje książki. Szczerze mówiąc nie wiedziałam, czego się spodziewać i bałam się otworzyć te pudełka. Ale kiedy już je otworzyłam, zaniemówiłam. Książka jest piękna! Wizualnie bardzo mi się podoba - jest śliczna. A to, co w środku - to już każdy, kto przeczyta zrecenzuje...

Bardzo serdecznie dziękuję za współpracę, za wyrozumiałość (szczególnie panie korektorki i p. redaktor), za cierpliwość i rzetelną odpowiedź na każde moje pytanie (a było ich wiele...). Dziękuję p. Ewo, p. Klaudio i p. Wojtku.

Życzę wielu sukcesów i radości.

Edyta Kowalska,
(Autorka książek Ścieżki życia oraz Ścieżki przeszłości)

Przed chwilką dostałam do ręki moją książkę wydaną w Poligrafie i jestem w siódmym niebie!!! Bo książka pięknie wykonana a co najważniejsze to współpraca była idealna!

Wszystko co Poligraf proponował byłam tym zachwycona. Nie było prawie żadnej pracy przy korektach. Kontakt był możliwy w każdej chwili godzin roboczych i zawsze otrzymałam odpowiedź! Jestem zachwycona profesjonalnością, życzliwością i uczciwością!

Jeżeli zechcę wydać nową książkę – a chyba chcę – to tylko w Poligrafie bo tam wszystko jest konkretne i ma najwyższą jakość! Dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego na rynku i w życiu prywatnym!!!

Barbara Wrzesińska,
(Autorka książek Gdzie horyzont zanika oraz Gdzie muzyka gra)

Nazywam się Katarzyna Rosicka-Jaczyńska. Nie jestem pisarką, ale napisałam książkę "Ołówek", która w ostatnim czasie utrzymuje się w pierwszej piątce TOP 50 EMPiKu.

Napisałam o sobie. O tym, jak los podzielił moje życie na dwie bardzo nierówne części. Jedną pełną ruchu, galopującą, kobiety biznesu i właścicielki agencji modelek. I drugą, kiedy nagle wszystko się zatrzymało, a ja zostałam zamknięta w więzieniu kompletnej niemocy.

Bestia, która próbuje mnie pokonac nazywa się SLA, stwardnienie zanikowe boczne. Mam całkowity niedowład rąk i nóg, nie mówię i patrzę zdziwiona na swoje ciało, bo przecież nadal jestem kobietą pełną życia, która uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Moi znajomi czytając urywki zachęcali mnie do wydania książki. "Ołówek" wysłałam do kilku znanych wydawnictw, niestety nie było żadnego odzewu. Zaczęłam szukac w internecie jak można wydac książkę samodzielnie. Okazało się ,że oprócz bariery finansowej istnieje wiele spraw związanych z wydaniem książki, które trzeba dopełnic ,a które ja nie znam i mogę zwyczajnie nie zauważyc. Do tego jeszcze dystrybucja...

Znałam siebie i wiedziałam, że z promocją "Ołówka" sobie poradzę. Znalazłam kilka firm, które zapewniały wydanie i dystrybucję, najbardziej wiarygodnie dla mnie wyglądała strona Fortunet. Napisałam do nich i szybko dostałam odpowiedz. Wydali mi się na tyle profesjonalni, że wysłałam pieniądze na wydruk pierwszego tysiąca egzemplarzy, wbrew wszystkim ostrzeżeniom znajomych, żebym nie ryzykowała.

Kiedy doszło do dodruku następnego tysiąca egzemplarzy, zaczęły się u mnie problemy finansowe. Byłam przekonana, że rozmawiam z zimną firmą nastawioną wyłącznie na zysk ale okazało się, że właściciele dbają o swoich kontrahentów i myślą dalekosiężnie.

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z profesjonalną firmą i wrażliwymi osobami, które ją tworzą. Zaczęłam kolejną książkę i wiem, że nie będę szukac innego wydawnictwa.

Wszystkim autorom życzę sukcesu i polecam Poligraf jako w pełni profesjonalną i dobrze funkcjonującą na rynku wydawniczym firmę.

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska,
(Autorka książek Ołówek oraz Ławka)

Mieszkam w Kanadzie i kiedy rok temu próbowałam znalezć wydawcę dla "W jednej walizce", mojej książki-albumu o polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie, nie wiedziałam do jakiego wydawnictwa się zwrócić. Szukałam w ciemno i niestety żadne znane wydawnictwo nie było zainteresowane przyjęciem mojej książki.

Natknęłam się na Poligrafa i wysłałam im swoją ofertę. Bardzo szybko dostałam wycenę wydania książki oraz wzór umowy. Muszę zaznaczyć, że książka nie była tania, gdyż miała nietypowy format, a ponadto jest to album zawierający wiele ilustracji. Znalazłam sponsora, który sfinansował proces wydawniczy, zachęcony możliwością odzyskania swojego wkładu z nadwyżką.

Proces edycji był bardzo skrupulatny i fachowy. Wydawnictwo cierpliwie dokonywało zmian, a tuż przed ukończeniem przygotowania książki do druku, w ostatniej chwili, dołączaliśmy zdanie napisane przez Beatę Tyszkiewicz, umieszczone na okładce.

Muszę zaznaczyć, że przez cały proces wydawniczy osoby pracujące w Poligrafie wykazywały niezwykłą fachowość, uprzejmość i zrozumienie. Niezmiernie miło się z nimi pracowało.

Efekt końcowy jest imponujący. Książka wyjątkowo elegancko się prezentuje i wiele mediów zainteresowało się jej propagowaniem. Informacje o książce znalazły się w wielu księgarniach internetowych, a sama książka jest dostępna w sklepach sieci Empik oraz wszystkich ważnych księgarniach.

Zachęcam gorąco do współpracy z Poligrafem, zwłaszcza debiutujących pisarzy, którym trudno się przebić na rynku wydawniczym. Oczywiście po ukazaniu się książki warto przyłączyć się do promocji, poprzez założenie własnej strony internetowej, bloga etc.

Beata Gołembiowska,
(Autorka książki W jednej walizce. Polska arystokracja na emigracji w Kanadzie oraz Teatr bez granic. Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto)

Wydaliśmy z Wydawnictwem Poligraf już dwie książki (przewodniki turystyczne): Lanzarote i Barcelonę. Wszystko odbyło się szybko, sprawnie i – co ważne dla nas, jako że nie mieszkamy w Polsce - korespondencyjnie (e-maile i umowa przesłana pocztą tradycyjną).

Zaskoczyła nas jakość wydania – jest nawet lepiej niż sobie wymarzyliśmy!

Książki sprzedają się bardzo dobrze, co jest zasługą dobrze rozwiniętej sieci dystrybucji – przewodniki znajdują się chyba we wszystkich empikach w Polsce.

Ale nie tylko tam, są również w innych księgarniach, zwłaszcza zajmujących się tematyką turystyczno-podróżniczą.

Bardzo ważne jest jednak, żeby książka znajdowała się fizycznie na półkach księgarń. Tylko wtedy jest duża szansa na jej sprzedaż.

Poligraf jest już 20 lat na rynku i ma bardzo dobre "układy" z odbiorcami.

Minęły dopiero 2 mies. od premiery, a my już przymierzamy się do dodruków! :)

Autorzy książek Lanzarote. Przewodnik turystyczny
oraz Barcelona. Przewodnik turystyczny

Dzisiaj, trzymając w ręku własne "dzieło", zobaczyłam jaką wspaniałą wykonaliście Państwo pracę. Jestem pod wrażeniem. Ciszę się, że mogłam u Państwa wydać książkę. Kontakt wspaniały. Mogłam zwracać się z pytaniem w każdej chwili, gdy tylko miałam jakieś wiątpliwości, zawsze otrzymywałam odpowiedź. Bardzo dziękuję. Następną książkę także będę chciała wydać u Państwa.

Jadwiga Grabara
(Autorka książki Klientki ciucholandu)

Chcialbym podziekowac calemu zespolowi Wydawnictwa Poligraf za piekne wydanie mojej ksiazki. Wspólpraca ukladala sie – moge to powiedziec bez przesady doskonale. Wydawnictwo dotrzymalo terminów, dzialalo szybko (ksiazka zostala wydana w trzy miesiace), odpowiadalo na maile. Praca przy redagowaniu tekstu i korekcie cechowala sie wielka starannoscia. Okladka spelnia - jak sadze – najwyzsze standardy. Mówiac krótko, chcialoby sie ucalowac wszystkich. Dziekuje bardzo.

Alvert Jann
(Autor książki Deus)

Chcialam zarówno Panu jak i calemu zespolowi redakcji serdecznie podziekowac za prace nad moja ksiazka. Panstwa pomoc byla rzetelna i profesjonalna. Zespól sklada sie z wybitnych ludzi, którzy okazali sie wielce pomocni.

Jestem bardzo wdzieczna Pani Kasi, za wstepne informacje i kontrole nad przelewem pieniedzy.

Pani Monice, Pani Klaudii, Pani Joannie, Panu Maciejowi za wielka cierpliwosc i rzetelne podejscie do korekty tekstu. Zwlaszcza Panu Maciejowi, za wylapanie wszystkich bledów!

Pani Klaudii równiez za jej serdecznosc, szybkie odpisy na moje pytania i fantastyczne pomysly!

Pani Monice za wyrozumialosc i serdeczna pomoc!

Dla Pana, Panie Wojtku za wielki takt i pomoc w realizacji okladki!

Dla Pana Kuczynskiego, który stworzyl nie tylko rzetelna Firme Poligraf, ale dobierajac kadre, ludzi z wielka pasja, zrealizowal swoje marzenia. Jak równiez podobnie jak intelektualny magik, realizuje marzenia innych. Ta chec tworzenia, pasja i mysle, ze równiez Pana milosc do ksiazek, Panie Kuczynski, chec do zdobywania wiedzy jest bardzo przeze mnie doceniona!

Zycze kontynuacji sukcesów Wydawnictwu Poligraf!

Bożena Wolińska
(Autorka książki Tajemnice zza zasłony)

Drodzy Panstwo,

Pisze te slowa dokladnie dzien po moim debiucie literackim.

Nie uwazam sie za pisarke, zdecydowanie za osobe, której udalo sie spelnic swoje najwieksze marzenie.

Wydawnictwo Poligraf to zespól wspanialych ludzi, którzy wspólpracuja z autorem w sposób indywidualny.

To przede wszystkim profesjonalny zespól ludzi, rzetelna korekta tekstu, szybka realizacja projektu graficznego okladki.

To umowa, z której wywiazuja sie doskonale. Nagle nieznana jeszcze nikomu autorka – oto moje dzielo pojawilo sie w ksiegarniach w calym Kraju, w bibliotekach Narodowych.

Bardzo chetnie skorzystam ponownie z uslug Wydawnictwa (mam nadzieje, ze w miare szybko skoncze pisac druga ksiazke).

Kazdej osobie, która jest czlowiekiem pióra polecam wspólprace wlasnie z Wydawnictwem Poligraf – pozwalaja rozwinac skrzydla.

Emocje, które towarzysza kiedy trzyma sie w rekach wlasna ksiazke sa... to trzeba przezyc samemu :-)

Ktos zapyta pewnie o cene? Odpowiednia do zakresu i jakosci uslugi.

Dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Agnieszka Danuta Grzekowicz
(Autorka książki Celebrytk@)

Szanowny Panie Karolu,

Patrzę na książki leżące przede mną... i trudno mi uwierzyć, że to ja jestem ich autorką. To bardzo dziwne uczucie i nawet nie będę próbowała go opisać. Na pewno jestem bardzo szczęśliwa.

Chciałabym bardzo, bardzo Panu podziękować. Przede wszystkim za to, że okazał się Pan prawdziwy!

Ja też miałam takie same dylematy, jak pewien młody człowiek, który swego czasu napisał do Pana list. Ja też przechodziłam chwile wahań i zwątpienia. I dlatego cieszę się, że podjęłam to wyzwanie i to ryzyko...i nie zawiodłam się!!!

Wszystko było tak, jak Pan obiecywał: rzetelna kalkulacja, sporo swobody dla mnie i przede wszystkim profesjonalizm Pana Współpracowników.

Dziękuję Panu, że wpadł Pan na pomysł umożliwienia wszystkim domorosłym twórcom wydania swych prac. Abstrahując od ich wartości literackiej, jest Pan OSOBĄ, KTÓRA POMAGA SPEŁNIAĆ MARZENIA!!! To bardzo piękne i bardzo ważne!

Z całego serca życzę Panu, by Pańska inicjatywa wspaniale się rozwijała, by Wydawnictwo świetnie prosperowało i zyskało należną Mu pozycję na rynku.

Jeżeli jeszcze kiedykolwiek coś napiszę, na pewno zwrócę się do Pana z prośbą o wydanie – już bez najmniejszych wątpliwości i strachu. Wszystkim moim znajomym będę gorąco polecała Pana i Wydawnictwo POLIGRAF.

Raz jeszcze bardzo dziękuję

Pozdrawiam serdecznie

Maria Malina Lampone
(Autorka książki Ponte Vecchio. Stary Most)

Witam serdecznie!

Dopiero po napisaniu książki zdałam sobie sprawę, jak trudno ją wydać. Moim dodatkowym problemem był fakt, że książka była napisana po polsku, a ja mieszkam w Austrii.

Nie miałam pojęcia o rynku książki w Polsce i o procedurze wydania książki.

Wysłałam manuskrypt do różnych wydawnictw - przeważnie nie dostałam nawet odpowiedzi.

Koniec końców wpisałam w Internecie hasło: "jak wydać książkę" i w ten sposób znalazłam Wydawnictwo Poligraf i System Wydawniczy Fortunet.

Od samego początku byłam zafascynowana. Nie minęło pół dnia, a już miałam pierwsze odpowiedzi na moje pytania.

Jestem zachwycona, z jakim zaangażowaniem wydawnictwo zabrało się za moją książkę.

Korekty, okładka, zdjęcia - masa pracy. Po trzech miesiącach książka poszła do druku, a zaraz potem znalazła się na półkach księgarń.

Niedawno wyszło już czwarte wydanie i aktualnie książka znajduje się na topie.

Zawdzięczam to w dużej mierze Wydawnictwu Poligraf, które nie tylko książkę przygotowało i wydrukowało.

Z wielkim zaangażowaniem postaraliście się, żeby książka była znana w jak najszerszych kręgach; umożliwiliście przedruk w czasopiśmie Angora, co okazało się wielkim sukcesem i na pewno nie było łatwe.

Z całego serca mogę każdemu pisarzowi Wasze wydawnictwo polecić.

Zabieram się za następną książkę i tym razem już dzisiaj wiem kto ją wyda!

Pozdrawiam serdecznie

Anselma Głowacz
(Autorka książki Historia kołem się toczy)

Długo się zastanawiałem nad wydaniem mojej książki i szczerze mówiąc zrobiłem to za namową moich znajomych, którzy ją przeczytali. Oczywiście pierwsze moje kroki to wysłanie powieści do znanych wydawnictw...i to był wielki błąd! Po upływie prawie roku nie dostałem nawet odpowiedzi. Podejrzewam, że nawet nikt jej nie przeczytał...i to już był błąd tych redakcji z czego teraz bardzo się cieszę, ponieważ natrafiłem na Wydawnictwo Poligraf.

Od samego początku naszej współpracy byłem bardzo miło zdziwiony i zarazem zadowolony z podejścia Poligrafu do mojej książki. Zdziwiony tym, iż tak rzetelnie od początku podeszli do mojej powieści, a zadowolony ponieważ są bardzo elastyczni pod wieloma względami.

Proszę Państwa, spełniajcie swoje marzenia z rzetelnym Wydawnictwem Poligraf.

Bardzo dziękuję całej redakcji za pracę nad moją książką "Templariusz. Dwa życia i jedna miłość"

Kolejny tom tej ciekawej powieści również wydam w Poligrafie.

Raz jeszcze dziękuję i bardzo polecam Wydawnictwo Poligraf.

Krzysztof Parfieńczyk
(Autor książki Templariusz. Dwa życia jedna miłość oraz Templariusz. Dwa życia i jedna miłość. Część II: Święty Graal i demony)

Wydanie własnej książki z Wydawnictwem Poligraf jest łatwe i niedrogie. Współpraca z nimi to przyjemność, są zawsze profesjonalni, pomocni i szybcy.

Najważniejsza jest jednak bardzo dobra dystrybucja. Moja książka – dziełko osoby o nieznanym nazwisku i na bardzo niszowy temat, znalazła się na półce największego empiku w Warszawie!

Bardzo dziękuje, tak trzymajcie!

Paulina Falkowska
(Autorka książki Seszele. Przewodnik)