E-book - czy wydając książkę, warto również wydać e-booka? | Wydawnictwo Poligraf

E-book – czy wydając książkę, warto również wydać e-booka?

18 maja 2022


Zarówno w Polsce, jak i za granicą coraz popularniejsze staje się wydawanie książek na zasadzie self-publishingu w formie e-booka. Metoda ta ma mnóstwo plusów. Początkujący pisarz ma pełną kontrolę nad wszystkimi procesami, począwszy od redakcji, na dystrybucji książki skończywszy. Na naszym rynku wiele wydawnictw oferuje wydanie książki właśnie metodą self-publishingu. Dzięki czemu całość jest jeszcze prostsza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź artykuł, w którym nieco szerzej opowiedzieliśmy o samopublikowaniu, nakładem własnym autora.

Podczas przygotowania klasycznej książki, musimy stworzyć cyfrową wersję, która zostanie przeznaczona do wydruku. Od prawdziwego e-booka różni się ona kilkoma elementami, jednak praca nad wersją elektroniczną książki, gdy papierowa jest gotowa, nie jest uciążliwa. Dlaczego by zatem nie wydać własnego e-booka? No właśnie, na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Spis treści

Dlaczego warto wydać książkę w formie e-booka?

Ludzie są coraz wygodniejsi. Staramy się niemal na każdym kroku ułatwiać sobie życie, a także minimalizować to, co niepotrzebne. Nowością, którą wprowadził świat Internetu do świata książek, są e-booki. Czyli elektroniczne wersje książek, które nie zajmują fizycznego miejsca. A także które bez problemu można wziąć ze sobą na wakacje czy planowany urlop.

Wydając własną książkę, zdecydowanie warto stworzyć również jej elektroniczną wersję. Pozwoli to nie tylko zwiększyć sprzedaż, lecz także dotrzeć do szerszej publiczności, dzięki czemu nasz wizerunek stanie się popularniejszy.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że e-booki cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Jest to zatem idealny moment, by wejść na rynek, na którym szanse na sukces są zdecydowanie większe.

Zalety książek elektronicznych

Zalety e-booków w stosunku do standardowych książek niemal same przychodzą na myśl. Mimo to wymienimy te, które naszym zdaniem najbardziej przyczyniają się do zwiększania ich popularności.

  • Dostępność. Z elektroniczną wersją książki nie zdarzy się sytuacja, że podczas zakupów w księgarni okaże się, iż ktoś kilka minut temu wykupił ostatni egzemplarz.
  • Kopiowanie. Jeśli zakupisz książkę elektroniczną, możesz ją bez przeszkód w pełni legalnie kopiować na swoje inne urządzenia.
  • Darmowe e-booki. Na rynku istnieje sporo darmowych e-booków, dzięki którym można w prosty sposób rozpocząć przygodę z nowoczesną lekturą.
  • Możliwość przeszukania tekstu. Elektroniczna wersja książki pozwala w każdej chwili znaleźć ulubioną frazę lub zdanie w książce.
  • Ekologia. Mniej drukowania, to mniej zużytego papieru, czyli mniej ściętych drzew.
  • Wygoda. Niewielkie rozmiary czytników do e-booków, a także możliwość zwiększania i zmniejszania tekstu sprawiają, że zarówno osoby młodsze, jak i starsze bez problemu mogą z nich korzystać. Co więcej, zabierając ze sobą jedno urządzenie, zabierasz całą biblioteczkę!

Dowiedz się więcej na temat naszego wydawnictwa odwiedzając nas na naszych mediach społecznościowych:

Jeżeli jesteś zainteresowany wydaniem własnej książki lub po prostu interesujesz się tematem self-publishingu zapisz się na nasz newsletter! Otrzymasz raport specjalny oraz mnóstwo materiałów dotyczących tematyki - Jak wydać książkę i nie tylko. A także informacje na temat promocji dystrybucji i wiele więcej.