Pomagamy Autorom zaistnieć
na rynku wydawniczym
- wydamy Twoją książkę
i pomożemy Ci ją sprzedać
Nr 1 w Polsce! Ponad 500 Autorów!

Szybki kontakt: (71) 315-39-13 biuro@fortunet.eu
lub zostaw nr telefonu – oddzwonimy:

Wydaliśmy

Niezdobyty bastion – ocalić Europę

Autor: Dariusz Żerek .
Stron: 348.
Format: 145x205.
ISBN: 978-83-62752-89-8.
Oprawa: Miekka
Cena: 39.00

"Niezdobyty bastion – ocalić Europę" to przegląd najważniejszych konfliktów militarnych Rzeczypospolitej z państwem tureckim oraz ich sojusznikami Tatarami. Wydarzenia te miały miejsce na przestrzeni trzech stuleci.
Nadszarpnęły znacznie kondycję Polski i w pewnym sensie doprowadziły do jej upadku. Praca ta zawiera również elementy biograficzne bohaterów tej epoki. Przybliżone zostały postaci Zawiszy Czarnego z Garbowa, hetmanów Stanisława Żółkiewskiego i Koniecpolskiego oraz Jana Sobieskiego.

Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, czy konflikty z Portą Otomańską były naszej ojczyźnie potrzebne i czy walczące ze sobą strony wyniosły z tego starcia jakieś korzyści dla siebie? A może skorzystali z tego sąsiedzi? Czy Sobieski, ratując Wiedeń, ratował również przyszłego rozbiorcę i ciemiężyciela Rzeczypospolitej Obojga Narodów? Czy nieregulowane całymi latami sprawy Zaporoża przyczyniły się do waśni z Turkami i czy w końcu Polska w pełni zasłużyła na miano tarczy i przedmurza chrześcijaństwa?