Pomagamy Autorom zaistnieć
na rynku wydawniczym
- wydamy Twoją książkę
i pomożemy Ci ją sprzedać
Nr 1 w Polsce! Ponad 500 Autorów!

Szybki kontakt: (71) 315-39-13 biuro@fortunet.eu
lub zostaw nr telefonu – oddzwonimy:

Wydaliśmy

Diagnoza: Petit mal

Autor: Ewa Głowacka .
Stron: 86.
Format: 145x205.
ISBN: 978-83-62752-19-5.
Oprawa: Miekka
Cena: 25.00

Bohaterka opowiadania doświadcza ich kilka razy dziennie. Można je nazwać różnie: wyłączenie, zamyślenie, a nawet zawieszenie. Wtedy nie wie, co się z nią dzieje. Po prostu przez chwilę jej nie ma. Gdy atak jest krótki, nawet nie wie, czy miał miejsce. Ale udaje, że wie co się dzieje. Kiedy się denerwuje, jest ich więcej, a kiedy stawia czwartą kreskę tego samego dnia, to martwi się, że znów jest gorzej, co zwiększa liczbę napadów.
Padaczka.
Taki zaklęty krąg.
Ma swojego diabła, swoiste alter ego, który jest kobietą i namawia ją do samobójstwa. Jest z nią zawsze ukryty w głowie, jak wierny przyjaciel, a w ekstremalnych sytuacjach wyłazi i knuje, ujada i krytykuje. Chora potrzebuje rady, pomocy, podpowiedzi, jak ma żyć. Diabeł próbuje sprowadzić ją na manowce. Jej drugie "ja" – Alter – daje jej spokój, jeśli przelewa swoje skołatane myśli na papier. Historia pomimo smutnej tematyki opowiedziana jest z humorem i pewną dozą autoironii.


Ewa Głowacka (urodzona w 1966 r.) – kobieta od wielu lat choruje na epilepsję, mimo to wyszła za mąż, urodziła i wychowuje dwoje dzieci. Ukończyła wyższą uczelnię i przez wiele lat pracowała w wyuczonym zawodzie. Nie poddała się chorobie i walczy z przeciwnościami losu o każdy godnie przeżyty dzień. Tą książką chce dać świadectwo, że osoby dotknięte epilepsją mogą normalnie żyć i być aktywnymi zawodowo i wartościowymi członkami społeczeństwa.