Pomagamy Autorom zaistnieć
na rynku wydawniczym
- wydamy Twoją książkę
i pomożemy Ci ją sprzedać
Nr 1 w Polsce! Ponad 500 Autorów!

Szybki kontakt: (71) 315-39-13 biuro@fortunet.eu
lub zostaw nr telefonu – oddzwonimy:

Wydaliśmy

Pamiętnik niezwykłego dziadka

Autor: Polańska Maria .
Stron: 224.
Format: 145x205.
ISBN: 978-83-8159-282-6.
Oprawa: Miekka
Cena: 0.00

Sięgnęłam do notatek z 1870 roku, do czasów, w których żył mój prapradziadek Rafał Targowski. Zainteresowała mnie tamta epoka i doszłam do wniosku, że wszystko dookoła uległo ogromnej zmianie. Świat idzie z każdym dniem do przodu, czy w dobrym kierunku, trudno ocenić. Po przeczytaniu tych wspomnień sami będziecie mogli na to pytanie odpowiedzieć.
Pierwsza część nosi tytuł: "Wspomnienia z Sarniej Zwoli", tak została nazwana przez jej autorkę, czyli moją ciotkę Janinę Bojarską. Język, którym je spisała, zupełnie odbiega od dzisiejszego. Umyślnie nie wprowadzałam poprawek, aby jak najlepiej oddać ówczesną rzeczywistość. Ciotka skończyła swoją opowieść na 1900 roku. Pisała o wydarzeniach związanych z rodzinnym domem mojej praprababki Wandy, z domu Rudzkiej.
Sporo lat upłynęło, zanim mój Dziadek Stefan Rzepecki zdecydował się kontynuować owe wspomnienia. Chcąc zachować ciągłość, rozpoczął je od 1900 roku. Swoją część zatytułował po prostu "Saga". Zakończył opowieść na latach siedemdziesiątych, ale ja ograniczyłam je do 1945 roku. To i tak kawał historii, a tym samym nie lada przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że książka zainteresuje nie tylko moich potomków, ale i czytelników ze mną niespokrewnionych.